Iš erdvių patalpų "Vilniaus verslo uoste" viešosios įstaigos "Vilnius – Europos kultūros sostinė" (VEKS) darbuotojai savaitgalį persikraustė į kuklesnius kabinetus savivaldybės dangoraižyje.
Kol kas jie glaudžiasi per kelis aukštus išbarstytose patalpose. Po Europos Parlamento rinkimų įstaigai bus rastas vienas didelis kabinetas, kuriame turėtų išsitekti visi 20 darbuotojų.
Iš prabangaus "Vilniaus verslo uosto" įstaiga VEKS išsikraustė paskutinė. Iki tol patalpas jame apleido savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, Turizmo skyrius, Vaikų teisių apsaugos skyriaus tarnautojai. Iki birželio 1 d. iš 2,2 tūkst. kv. m biuro išsikėlė apie 100 savivaldybės darbuotojų.
Iškeldindama pavaldinius Vilniaus miesto valdžia nori sutaupyti pinigų, mat per metus iš bendrovės "Nekilnojamojo turto gama" nuomojamos patalpos surydavo 1,7 mln. litų. Be nuomos, kiekvieną mėnesį savivaldybė papildomai mokėdavo už elektrą, vandenį, komunalines ir kitas paslaugas. Miestui pavaldžias tarnybas perkėlus į savivaldybės turimas patalpas, valdžia per mėnesį ketina sutaupyti apie 200 tūkst. litų.
Tai pavyktų nebent tada, jei miestui nenaudingą sutartį su "Nekilnojamojo turto gama" savivaldybė nutrauktų ne vienašališkai, bet šalių sutikimu. Šiuo metu to siekia savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Milėno įsakymu sudaryta derybų grupė peržiūrėti sutarties sąlygas.
"Ankstesnės valdžios pasirašytos sutarties sąlygos labai griežtos. Jos sako, kad vienašališkai nutraukus sutartį miestui reikėtų sumokėti kompensaciją už tris mėnesius. Jei dėl sutarties nutraukimo nuomotojas patirtų nuostolių, juos irgi turėtume atlyginti. Tikimės, kad sutartį pavyks nutraukti taikiai ir be skaudžių finansinių padarinių", – kalbėjo V.Milėnas.
Bendrovės "Nekilnojamojo turto gama" generalinis direktorius Vytautas Banys atkreipė dėmesį, kad savivaldybės sprendimas įmonei būtų labai nuostolingas.
"Pati savivaldybė rodė iniciatyvą nuomoti iš mūsų patalpas. Jos buvo įrengtos ir pritaikytos specialiai miesto reikmėms. Nuomos kaina – pigiausia, palyginti su kitais nuomininkais. Gyvenimas koreguoja visų planus, todėl abi šalys ieško kompromiso. Džiaugiamės, kad su mumis bent kalbamasi, nes anksčiau savivaldybės planus perskaitydavome spaudoje", – kalbėjo V.Banys.
Jis priminė, kad jau ketvirtas mėnuo Vilniaus valdžia nepajėgia atsiskaityti ne tik už patalpų nuomą, bet ir komunalines paslaugas. Bendra skola su delspinigiais siekia 600 tūkst. litų.
"Mes, verslininkai, negalime nemokėti už elektrą, vandenį ar mokesčių valstybei. Vilniaus valdžia neprašė mūsų sumažinti patalpų nuomos kainų ar atidėti mokėjimo. Pozicija akivaizdi – sutartį norima nutraukti. Derybos parodys rezultatus", – sakė V.Banys.
Prokurorai viešojo intereso negina
Prieš pusantrų metų tuometis savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas pasirašė sutartį su bendrove "Nekilnojamojo turto gama" dėl greta dangoraižio esančių patalpų nuomos. Bendrovė sutiko išnuomoti 2,2 tūkst. kv. m patalpų Lvovo gatvėje 25 numeriu pažymėtame "Vilniaus verslo uosto" biurų pastate už 65 litus už 1 kv. m.
Sutartis sudaryta dešimčiai metų be teisės ją nutraukti, tačiau pažymėta, kad sutarties pratęsimo skaičius neribojamas.
Dabartinis Vilniaus meras Vilius Navickas sudarytą sutartį pavadino neteisėta ir kovą kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas apginti viešąjį interesą. Merui įtarimų sukėlė pats nuomotojas. Mat bendrovė "Nekilnojamojo turto gama" yra Telšių statybų bendrovės "Vėtrūna" antrinė įmonė. Su pastarąja siejama dar prieš Vilnių valdžiusi Tvarkos ir teisingumo partija bei jos lyderis Rolandas Paksas.
Generalinė prokuratūra V.Navicko kreipimąsi nukreipė į Vilniaus apygardos prokuratūrą. Pastaroji atmetė mero prašymą ir nusprendė, kad kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo nėra pagrindo.
Naujausi komentarai