„Operatyvus defibriliatoriaus panaudojimas įvykusio staigaus širdies veiklos sustojimo atveju gali ženkliai (iki 75 proc.) padidinti nukentėjusiojo išgyvenamumą“, – Lietuvos oro uostų pranešime sakė Raudonojo Kryžiaus Pirmosios pagalbos mokymų koordinatorė Nijolė Čiūtienė.
Viešus mokymus rengė Lietuvos oro uostų darbuotojai ir Raudonojo kryžiaus instruktoriai.
Iniciatyva „Mylėti padėti“ kvietė atkreipti dėmesį į šalia esančius žmones, kai jiems reikia pagalbos dėl širdies problemų, o svarbiausia – mokėti padėti iškart, naudojant būtent išorinius automatinius defibriliatorius.
Lietuvos oro uostai kartu su Raudonojo kryžiaus instruktoriais taip pat parengė viešai prieinamą pamoką, kaip naudotis šiais įrenginiais.
Nuo sausio Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų keleivių terminaluose įdiegti nauji automatizuoti defibriliatoriai.
Penkiolika papildomų išmanių pagalbos teikimo įrenginių sumontuoti ir prieinami oro uosto vietose, kur susirenka didžiausias kiekis žmonių, teigiama pranešime.
Defibriliatorių naudojimo mokymai Vilniaus oro uoste
Automatinis defibriliatorius yra skirtas atkurti širdies veiklą, kai ji netikėtai sustoja. Aparatas automatiškai analizuoja situaciją ir sprendžia, ar reikia elektros impulso, instrukcijos teikiamos lietuvių kalba.
Pakenkti žmogui šiais defibriliatoriais yra neįmanoma, nes pats įrenginys renka visą reikiamą informaciją.
Naujausi komentarai