Planuojama, kad investicijos į didžiausio Europoje biotechnologijų miestelio „Bio City“, kuriame bus keturios gamyklos ir du mokslo centrai, statybas per artimiausią dešimtmetį sieks apie 7 mlrd. eurų, čia bus sukurta daugiau kaip 2 tūkst. darbo vietų.
„Celltechna“ atidarymas leidžia su viltimi žvelgti į ateitį ir tikėtis dar didesnio gyvybės mokslų indėlio kuriant Lietuvos ekonomikos pažangą“, – grupės pranešime ketvirtadienį sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
„Atidaromas pirmasis Baltijos šalyse genų terapijos centras – tai dar vienas žingsnis pirmyn kuriant pasaulinio lygio gyvybės mokslų infrastruktūrą mūsų šalyje“, – teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Anot centro savininkų, jis teiks pažangias genų terapijos vaistų vystymo ir gamybos paslaugas farmacijos įmonėms Europoje ir JAV.
„Lietuvos ambicija iki 2030-ųjų 5 proc. šalies BVP gauti iš biotechnologijų srities jau įgauna pagreitį kartu su „Bio City“ – didžiausio gyvybės mokslų ir technologijų miesto Europoje – statybomis“, – rašoma pranešime.
Per metus pastatytame centre atliekami inovatyvūs genų terapijos moksliniai tyrimai ir gaminami komponentai. Unikali biotechnologijų ekosistema, pasak centro įkūrėjų, leis šaliai stiprinti regioninę lyderystę genų ir ląstelių inžinerijos srityje bei pritaikyti pažangius mokslo atradimus visuomenės gerovei.
Vilniuje atidarytas 8 tūkst. kv. metrų ploto centras yra antrosios „Bio City“ projekto dalies pirmasis pastatas – biotechnologijų mieste bus trys dalys: „Bio City I“, „Bio City II“ ir „Bio City III“.
Visame miestelyje veiks du mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrai bei 6 gamybos pastatai, kuriuose galės dirbti apie 2,4 tūkst. žmonių.
Grupės vadovas Vladas Algirdas Bumelis yra sakęs, kad visas miestelis bus maždaug 10 futbolo aikščių dydžio.
Naujausi komentarai