Vilniuje išnyko girininkai Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje išnyko girininkai

2009-10-06 06:59
Nesusipratimas: dėl to, kad mieste nebeliko girininkų, V.Milėnas kaltina politikus, bet žada klaidą ištaisyti.
Nesusipratimas: dėl to, kad mieste nebeliko girininkų, V.Milėnas kaltina politikus, bet žada klaidą ištaisyti. / Gedimino Bartuškos nuotr.

Iškart po reorganizacijos Vilniaus miesto savivaldybėje iškilo problema: plaukia šūsnys prašymų, susijusių su girininkijų priežiūra, tačiau visi aštuoni girininkijas prižiūrėję specialistai jau atleisti, o jų funkcijos seniūnijoms neperduotos.

6 tūkst. ha be priežiūros

Jau pirmą dieną po reorganizacijos savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pareigas laikinai einantis Antanas Mikalauskas po savivaldybę lakstė su šūsnimis dokumentų, adresuotų girininkijas prižiūrėjusiems specialistams. Kam perduoti dokumentus tvarkyti? Už šią sritį atsakingų specialistų nebėra, niekam jų funkcijos neperduotos, o funkcijas reikia vykdyti nedelsiant.

Šiuo metu Vilniaus miškai suskirstyti į keturias milžiniškas girininkijas: Valakupių, Pavilnių, Vingio ir Panerių. Bendras girininkijų plotas užima kone trečdalį sostinės – apie 6 tūkst. ha. Miškai išsidėstę 30 km spinduliu. Kiekvieną šių teritorijų prižiūrėjo po porą savivaldybės Miesto ūkio, dabar Komunalinio ūkio, departamento tarnautojų. Mat miškai valstybiniai, todėl jų priežiūros privačiai bendrovei patikėti negalima.

Girininkų funkcijos labai plačios. Specialistai kasmet apeidavo milžiniškus girininkijų plotus, žiūrėjo, kad šie nebūtų teršiami, stebėjo, kad nebūtų savavališkai kertami miškai, ir jei tokių atvejų pasitaikydavo – aiškindavosi. Taip pat buvo nuolat stebima sanitarinė miškų būklė, reaguojama į gyventojų skundus.

Direktorius komentuoti vengia

Šiandien savivaldybę pasiekia konkretūs gyventojų prašymai: vieniems reikia leidimo kloti kabelį girininkijos teritorijoje, kiti prašo leidimo Vingio parke nukirsti sutręšusį medį, kol šis neužvirto gyventojams ant galvų ar nesuniokojo jų turto. Kaip išspręsti susidariusią problemą – Komunalinio ūkio departamento rūpestis. Tačiau departamento direktoriaus pareigas laikinai einantis A.Mikalauskas kalbėti apie reorganizacijos klaidas nepanoro.

"O ką dėl girininkų? Ar su manimi reikia kalbėti? Girininkų neliko – toks buvo Vilniaus miesto tarybos sprendimas. Problemos jokios nėra. Jokie raštai dėl darbų (kuriuos atlikdavo girininkai – red. past.) neateina. Kas sakė, kad ateina? Kas įskundė, tegul ir kalba", – nukirto A.Mikalauskas ir išėjo iš kabineto.

Vis dėlto A.Mikalauskas – vienas iš tarnautojų, kuris nepriiminėjo jokių su reorganizacija susijusių sprendimų. Jis šiuos tik vykdė. Pertvarkyti savivaldybės administraciją – politinis sprendimas. Reorganizacijos planą rengė savivaldybės Saulėlydžio komisija, kuriai pirmininkauja konservatorius Vidas Urbonavičius. Komisija siūlė girininkų funkcijas, taip pat specialistus, perkelti į seniūnijas. Tokį sprendimą taryba ir patvirtino.

Dėl chaoso kaltų nėra

Kad sprendimas būtų tinkamai įgyvendinamas, konkrečiai atsakingas buvo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas. "Vilniaus diena" paprašė V.Milėno paaiškinti, kodėl buvo atleisti žmonės prieš tai nepasirūpinus, kas perims jų funkcijas, kurias savivaldybei delegavusi pati valstybė?

"Aš nepripažįstu jokios savo kaltės. Vadovaujami politikų mes įvykdėme viską taip, kaip buvo pasakyta. Mes matėme, kad iškils tokia problema, kreipėmės į politikus, prašėme spręsti, tačiau atsakymas buvo vienas – reikia atleisti visą skyrių. Dabar reorganizacija pasibaigusi, sprendimas ore. Bet klaida per dvi savaites bus ištaisyta", – žadėjo V.Milėnas.

Vilniaus meras Vilius Navickas, su kuriuo kruopščiai buvo derinami visi savivaldybėje vykę darbuotojų atleidimai, apie klaidas taip pat kalba nenoriai. Jis neatsakė į klausimą, kodėl buvo nuspręsta iš darbo atleisti visus girininkijų specialistus, kodėl nebuvo atsižvelgta į administracijos direktoriaus įspėjimus, net nepanoro ieškoti kaltų dėl šiurkščių reorganizacijos klaidų.

"Viskas susitvarkys, nereikia ieškoti sensacijų. Žmonės dirba ir kartais suklysta, jeigu suklysta – pasitaiso", – nukirto meras.

Atgal priimti sudėtinga

Šiuo metu svarstomi du problemos sprendimo būdai: arba sugrąžinti atleistus girininkijų specialistus atgal į darbą, arba jų funkcijas perleisti miškų urėdijoms. Kadangi miškų priežiūrą savivaldybei patikėjo valstybė, greičiausiai savivaldybei ir toliau teks šias funkcijas vykdyti.

"Pirmu etapu pakaktų į darbą grąžinti du ar net vieną specialistą. Juk jie patys miškų netvarko, jie tik prižiūri, kad viskas tinkamai vyktų, leidimus išrašo. Išsisuksime per dvi savaites, jeigu nieko avaringa nenutiks", – vylėsi V.Milėnas.

Tačiau atleistus darbuotojus sugrąžinti nėra paprasta. Mat tarybos sprendime aiškiai nurodyta, kad savivaldybės administracijoje gali dirbti ne daugiau kaip 710 tarnautojų. Šiandien visos vietos užimtos. Norint priimti į darbą bent vieną papildomą tarnautoją, būtinas Vilniaus miesto tarybos pritarimas. Arba lieka viltis, kad kas nors iš likusių tarnautojų per dvi savaites panorės pats išeiti iš darbo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra