Nors baudžiamojon atsakomybėn kol kas niekas nepatrauktas, anksčiau pradėtas tyrimas dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu perkvalifikuotas į tyrimą dėl galimo nusikaltimo aplinkai ir žmonių sveikatai.
„Ikiteisminis tyrimas tebevyksta, atliekami suplanuoti procesiniai veiksmai, įtarimai niekam nepateikti“, – Eltą informavo prokuratūra.
ELTA primena, kad didelis gaisras „Ecoservice“ teritorijoje šalia Gariūnų, Vilniuje kilo pernai, rugpjūčio 5 dieną. Ugniagesiai gaisravietėje dirbo kelias paras, šalia esančioje Gariūnų gatvėje dėl įvykio buvo uždarytas eismas, o gyventojai raginti vengti buvimo lauke ir užsidaryti langus.
Tada Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.
Prokuratūra Eltą informavo, kad įvertinus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, šis tyrimas buvo perkvalifikuotas ir dabar yra atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimą.
Tas, kas pažeidė teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisykles, jeigu tai sukėlė pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai arba dėl to galėjo būti padaryta didelė žala orui, žemei, dirvožemiui, vandeniui, gyvūnams, augalams, kitiems gyviesiems organizmams, organinėms ir neorganinėms medžiagoms ar antropogeniniams komponentams arba atsirasti kitų sunkių padarinių bet kuriam iš šių aplinkos elementų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Šiame tyrime specialistams yra skirta užduotis, laukiama išvados.
Kilus gaisrui, manyta, kad jis kilo nuo vieno konteinerio, tačiau vėliau paaiškėjo, jog gaisras kilo atviroje teritorijoje.
„Gaisro tyrimo medžiagoje nurodyta, kad gaisras vystėsi atviroje teritorijoje, ant betoninio grindinio sandėliuojamuose atliekų krūvose, supresuotuose antrinių žaliavų atliekų krūvose bei tarpusavyje sublokuotuose pastatuose: statinyje, gamybiniame pastate bei stoginėje“, – nurodoma Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pažymoje.
Kovą buvo pranešta, kad aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice“ investuoja 18 mln. eurų į nuo gaisro nukentėjusio Gariūnų rūšiavimo centro atstatymą ir infrastruktūros gerinimą.
Bendras įmonės pastatų plotas – daugiau kaip 3500 kv. m, bendra viso rūšiavimo centro teritorija – daugiau nei 3 hektarai.
Tikimasi, kad esamos inžinerinės infrastruktūros pagerinimas padės užtikrinti aukščiausius aplinkosaugos ir gaisrinės saugos reikalavimus, o įdiegta moderniausia pakuočių atliekų rūšiavimo įranga leis dar labiau priartėti prie žiedinės ekonomikos principų – sumažinti išteklių eikvojimą ir užtikrinti, kad kuo daugiau medžiagų grįžtų į rinką pakartotiniam panaudojimui.
(be temos)