„11 aukšte išdegė mūsų spinta ir skaitikliai, visa kita turi tvarkyti namo administratorius“, – Eltai sakė energijos skirstymo operatoriaus ESO atstovė Rasa Juodkienė.
Tarnybos dirba namo viduje, renkami nuodėguliai, keičiami elektros laidai, užkalami išdužę langai.
„Elektros tiekimas atstatytas visiems aukštams, išskyrus 11, kuriame buvo kilęs gaisras. 11 aukšte elektros tiekimą planuojama atstatyti pirmadienį. Bus uždengiami išdužę langai, valomos patalpos. Numalšinus gaisrą, į namus sugrįžti galėjo visi, išskyrus 11 aukšto butų, gyventojai. Namo gyventojams, kurie neturi kur apsistoti, savivaldybė suteikė laikiną apgyvendinimą viešbutyje. Dabartiniais duomenimis, tokios pagalbos prireikė 9-iems 11 aukšto butų gyventojams“, – rašoma sostinės savivaldybės atstovo Gabrieliaus Grubinsko atsakyme Eltai.
„Pilnai valomas 11 aukštas, keičiami išsilydę elektros laidai, stiklai tvarkomi, apkalami išdužę butu langai, kad į vidų nepatektų sniegas, šaltis, vėjas. Liftas veikia atskiru įvadu“,– Eltai sakė namą administruojančios bendrovės „Mano būstas“ atstovas Paulius Ugianskis. Namą administruojančios įmonės atstovai degusiame name dirbo visą naktį.
ELTA primena, kad penktadienio naktį, 22.35 val., buvo gautas pranešimas apie gaisrą Vilniuje, Trinapolio gatvėje, dvylikos aukštų daugiabutyje.
„Atvykus į gaisro vietą, butas 11-ajame aukšte degė atvira liepsna, bendro naudojimo koridoriuje tvyrojo dūmai, o žmonės stovėjo balkonuose ir šaukėsi pagalbos“, – pasakojo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus budinčios pamainos vyresnysis specialistas Vytautas Nenartavičius.
Dabartiniais duomenimis, tokios pagalbos prireikė devynių 11 aukšto butų gyventojams.
Pasak jo, ugniagesiai gelbėtojai su kvėpavimo organų apsaugos aparatais pateko į bendro naudojimo patalpas ir, numalšinę liepsnas, saugiai evakavo gyventojus iš balkonų bei butų. Gaisrą bute ugniagesiams pavyko greitai užgesinti. Ugnį jie gesino švirkštais, gaisro židinį pasiekę automobilinėmis kopėčiomis.
Kaip skelbė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, per gaisrą sudegė butas ir jame buvę daiktai. Apdegė bendro naudojimo koridorius, aštuonių butų durys, kitos durys buvo pažeistos karščio ir dūmų. Nukentėjo ir 12-ajame aukšte, virš degusio buto, esantis butas – apdegė lango rėmas, trūko stiklo paketas. Vandeniu aplieti apatinių aukštų butai.
Iš namo buvo evakuoti 76 gyventojai, jiems suteiktas prieglobstis greta esančioje mokykloje. Devynis žmones apžiūrėjo medikai vietoje.
Gaisras buvo užgesintas 1.17 val. Išvėdinus ir patikrinus patalpas, gyventojams iki 10-ojo aukšto leista grįžti į butus. Kitais gyventojais pasirūpino Vilniaus miesto savivaldybė.
Buto, kuriame, kilo gaisras, gyventojas buvo neblaivus, jis sulaikytas, jam ketinama pareikšti įtarimus dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu.
Pastaraisiais metais Vilniuje kilo keli gaisrai ir sprogimai, kai stipriai buvo apgadinti daugiabučiai Viršuliškėse ir Dzūkų gatvėse, gyventojams teko ieškotis laikinos pastogės, o savivaldybei ieškoti lėšų suniokotų daugiabučių remontams. Sprogimus ir gaisrus minėtuose namuose sukėlę asmenys mirė.
Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai sako, kad gaisrai daugiabučiuose – vis dažniau pasikartojanti nelaimė, jie sako, kad laikas pagalvoti apie bendrojo naudojimo patalpų draudimą.
„Tačiau tai ne tik gyventojų saugumo klausimas, bet ir sudėtinga teisinė problema, susijusi su žalos atlyginimu. Dažnai kylantis klausimas – kas atsakingas už bendro naudojimo patalpų ir infrastruktūros tokios kaip stogų, laiptinių ar inžinerinių namo tinklų atkūrimą po gaisro? Tai – bendra nuosavybė“, – rašoma rūmų pranešime.
Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektai yra visų savininkų bendroji dalinė nuosavybė. Tai reiškia, kad visi butų ar kitų patalpų savininkai patys atsako už šiuos objektus proporcingai savo turimai daliai.
„Tačiau yra praktinė galimybė apsisaugoti nuo tokių nepatogumų. Daugiabučio bendrosios nuosavybės objektai galėtų būti apdrausti ir tai leistų visiems savininkams išvengti staigių ir neplanuotų finansinių nuostolių. Tokios nelaimės atveju, žalą padengtų draudimo bendrovė, o jau vėliau galėtų būti inicijuojamas išieškojimo procesas prieš už tai atsakingą asmenį. Labai gaila, tačiau tokios nelaimės jau tampa tendencija ir, deja, bet jos kartosis. Todėl norint apsaugoti nieko dėtų butų savininkų interesus, reikia nedelsti ir priimti atitinkamus sprendimus tam, kad nuostoliai negultų ant gyventojų bei visų mokesčių mokėtojų pečių. Šiandien tam reikia politinės valios sudėliojant aiškų mechanizmą, kaip apsaugoti daugiabučių namų gyventojus nuo tokių nelaimių“, – teigiama pranešime.
Naujausi komentarai