Pratęstas suėmimas trims įtariamiesiems šnipinėjimu Rusijai

Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino prokuratūros prašymą ir dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą įtariamiesiems šnipinėjimu Rusijai.

Teismo posėdžiai įvyko praėjusią savaitę, BNS sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Redas Savickas.

Trys Lietuvos piliečiai įtariami už atlygį šnipinėję Rusijai. Jie įtariami teikę informaciją apie karinius ir strateginius objektus pagal Rusijos žvalgybų tarnybų užsakymą.

Įtariamieji suimti vykdant du atskirus ikiteisminius tyrimus. Du asmenys sulaukė įtarimų viename tyrime, vienas – kitame.

Pirmajame tyrime įtarimai pateikti Šiauliuose gyvenančiam civiliui tarnautojui, anksčiau dirbusiam Lietuvos karinėse oro pajėgose, ir Lietuvos piliečiui, turinčiam nuolatinį leidimą gyventi Rusijoje.

Antrajame ikiteisminiame tyrime įtariamas civilis Lietuvos pilietis, už atlygį teikęs informaciją apie karinius objektus, susijusius su kariniu jūrų laivynu.

„Tyrimo metu atlikta dešimtys kratų, surinkta pakankamai duomenų, įrodančių, kad tie veiksmai buvo atliekami už atlygį Rusijos Federacijos žvalgybos organizacijai“, – yra sakęs Lietuvos kriminalinės policijos vadovas Rolandas Kiškis.

Tyrimą Lietuvos teisėsauga pradėjo pagal karinės žvalgybos informaciją.

Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

„Nepaisant to, kad šnipinėjimo veika vykdyta teikiant neįslaptintą informaciją ir sulaikyti asmenys neturėjo būtinybės turėti leidimų dirbti su įslaptinta informacija, tačiau tai nepaneigia pačios šnipinėjimo veikos pavojingumo ir grėsmės valstybės saugumui“, – yra sakęs Karinės žvalgybos vadovas pulkininkas Remigijus Baltrėnas.

„Žala padaryta vien pateikus reikšmingus duomenis“, – savo ruožtu sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas R. Kiškis.

Anot karinės žvalgybos vadovo, taip pat rinkta informacija apie kitus galimus užverbuoti asmenis.

Anot prokuratūros, iš viso nuo 2014 metų Lietuvoje išaiškinta 12 asmenų, kurie įtariami šnipinėję. Penki asmenys jau yra nuteisti ir nubausti laisvės atėmimo bausmėmis.NAUJAUSI KOMENTARAI

EILINIS BLEFAS...

EILINIS BLEFAS... portretas
Ir...ne tik blefas, bet noras parodyti, kad kažkas kažką dar dirba. Arba - kokie mes "svarbūs" Rusijai...Patiems ne juokinga?

Hmmm

Hmmm portretas
Nejuokinkit ,rusai geriau žino nei jūs patys ir jiems tokių šnipinėjimu nereikia
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių