Balandžio 22 d. apie 16 val. sostinės policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Architektų g. apiplėšta mergina. Jai einant, prie jos pribėgo nepažįstamas vyras, kuris, panaudodamas fizinį smurtą, pargriovė ją ant žemės ir, pagrasinęs peiliu, pagrobė mobiliojo ryšio telefoną „iPhone 5S“, 400 eurų vertės.
Į šį pranešimą sureagavo gausios Vilniaus policijos patrulių pajėgos. Pagal turimus nusikaltėlio požymius buvo organizuotas patrulių darbas ieškant jo „karštais pėdsakais“, tačiau tą kartą sulaikyti nusikaltėlio nepavyko. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Jau balandžio 27 d. Vilniaus Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Mobiliosios kuopos pareigūnais sulaikė ir uždarė į areštinę ankščiau 12 kartų teistą Aleksandrą Drevinską (gimusį 1984 m.). Šis vyras kovo pradžioje buvo paleistas iš pataisos namų, kur atliko 6 metų laisvės atėmimo bausmę už plėšimus.
Atlikus kratas, buvo rasti vieno lombardo išduoti kvitai dėl mobiliųjų telefonų priėmimo. Tyrimą atliekantys pareigūnai greitai nustatė, kad 3 mobiliojo ryšio telefonai, kuriuos į lombardą atidavė įtariamasis, balandžio viduryje buvo pagrobti iš vyro ir moters Dariaus ir Girėno g., prie romų taboro. Nustatyti taboro „lankytojai“ tuomet į policiją nesikreipė, žinoma, kad vienas nukentėjusiųjų, vyras, gegužės 7 d. mirė nuo narkotinių medžiagų perdozavimo.
Tyrėjai nustatė ir tai, kad įtariamasis, gyvendamas „Carito“ nakvynės namuose, balandžio viduryje apvogė kitą gyventoją ‒ iš jo kambario pavogė mobiliojo ryšio telefoną. Šiuo metu A. Drevinskas izoliuotas nuo visuomenės ‒ Vilniaus apylinkės teismas leido jį suimti maksimaliam 3 mėn. suėmimo terminui.
Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai turi pagrindo manyti, kad šis asmuo, būdamas laisvėje, per kovo ir balandžio mėnesius padarė ir daugiau panašaus pobūdžio ar kitokių nusikaltimų, todėl prašo piliečių, nukentėjusių nuo šio įtariamojo ar turinčių kitokios informacijos apie jo nusikalstamą veiklą, kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą telefonais 8 700 6 5377, 8 700 6 5375 arba paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 2 d. numato, kad už plėšimą, padarytą panaudojus nešaunamąjį ginklą, peilį ar kitą specialiai žmogui sužaloti pritaikytą daiktą, numatoma laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų.
Naujausi komentarai