Šiuo metu įtarimai pareikšti J. Ž., M. Ž. bei uždarajai akcinei bendrovei, valdančiai kelis naktinius klubus Vilniuje.
Įtariama, kad siekiant pasipelnyti merginos buvo verbuojamos šokti šiuose klubuose. Merginų paieška buvo vykdoma per interneto svetaines platinant skelbimus apie siūlomą gerai apmokamą darbą kartu su galimybe nemokamai išmokti užsienio kalbų ir profesionalaus šokio.
Teisėsaugos pareigūnų surinktais duomenimis, pasinaudodami nukentėjusiųjų socialiniu pažeidžiamumu ir prasta finansine padėtimi, įtariamieji merginoms galimai pateikdavo pasirašyti autorines sutartis su vekseliais, nepaaiškindami pasirašomų dokumentų tikrojo turinio ir padarinių neįvykdžius autorinėje sutartyje nurodytų sąlygų.
Tyrimo duomenimis, nukentėjusiosioms įtariamieji neduodavo nei pasirašytų dokumentų, nei jų kopijų. Manoma, kad merginoms pasirašius nurodytus dokumentus, įtariamieji galėjo jas kontroliuoti bei išnaudoti priverstiniam darbui ir paslaugoms, o joms nevykdant nurodymų, sutarties nutraukimo atveju grasino vekselių išieškojimu.
Teisėsauga skelbia nustačiusi, jog šiuo metu yra nemažas kiekis antstoliams vykdyti perduotų išieškojimų iš asmenų, kurie, kaip manoma, buvo įsidarbinę minėtoje bendrovėje, valdančioje naktinius klubus.
Analizuojant ikiteisminio tyrimo duomenis kilo įtarimų, kad gali būti ir daugiau nukentėjusiųjų nuo įtariamųjų.
Tokius asmenis pareigūnai prašo pasitikėti teisėsaugos institucijomis ir nedelsiant kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybą.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Edita Ignatavičiūtė.
Naujausi komentarai