Byloje yra 87 kaltinamieji, visų gynėjai ketina pasakyti po baigiamąją kalbą.
Praėjusią savaitę savo baigiamąsias kalbas teisme baigė Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai Remigijus Matevičius ir Romualdas Betingis.
Realias laisvės atėmimo bausmes nuo dvejų iki puspenktų metų prokurorai siūlo skirti 33 kaltinamiesiems.
Šiuo metu už finansinius nusikaltimus kalinčiam Antanui Kandrotui prokuratūra pasiūlė skirti penkerius metų ir penkerius mėnesius nelaisvės. Tokia bausmė siūloma ją subendrinus su anksčiau paskirta bausme.
Įvairių protestų dalyviui Andrejui Lobovui prokuroras siūlo ketverius, o kovotojui Arnoldui Misiūnui – trejus metus kalėjimo.
Mokytojai Astrai Genovaitei Astrauskaitei siūloma skirti lygtinę trejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.
52 asmenims siūloma skirti laisvės atėmimo bausmes, jų vykdymą atidedant. Jiems taip pat prašoma skirti baudžiamojo poveikio priemonę – įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą nuo 1,5 tūkst. iki 5 tūkst. eurų, taip pat įpareigojimą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos ribų ilgiau kaip septynioms paroms be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.
Du kaltinamuosius siūloma atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Riaušės, kurių metu buvo -alojami pareigūnai ir niokojamas turtas, prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.
Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš jų 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.
Per ikiteisminį tyrimą byloje apklausta daugiau kaip 300 liudytojų, tarp jų – apie 40 Seimo narių.
Bylą sudaro 214 tomų.
Naujausi komentarai