1. Rūta Bunikytė
Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre režisavo daugybę spektaklių ir programų. Kūrė spektaklius ir tarpdisciplininio meno projektus Vilniaus „Menų spaustuvėje“, Klaipėdos pilies teatre ir savo pačios įkurtoje įstaigoje „Memelio teatras“. Dirbo režisiere tarptautiniuose projektuose, pasirodymų režisiere televizijos projekte, režisavo Lietuvos jūrų muziejaus renginius. Keturiskart buvo nominuota Klaipėdos teatralų apdovanojimams „Padėkos kaukė“.
Rūta Bunikytė. Asmeninio archyvo nuotr.
3. Kristina Jakštė
Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų direktorė. Jos dėka pietinė miesto pusė tampa gyvesnė. Šalia Žvejų rūmų jau kelerius metus rudenį puoselėjama nauja tradicija – Moliūgų šventė. Kalėdų, Velykų ir kitų švenčių metu teritorija papuošimais ir instaliacijomis traukia praeivių dėmesį. Praėjusiais metais pirmą kartą Klaipėdoje buvo organizuota „Žuvies diena“, taip pat Tarptautinis orkestrų festivalis. Žvejų rūmai – bene pirmieji šių naujų festivalių iniciatoriai.
Kristina Jakštė. Asmeninio archyvo nuotr.
4. Aušra Juknevičienė
Lėlių teatro vadovė. Per pastaruosius 10 metų ji inicijavo ir organizavo lėlių teatrų festivalį „Lėlių pavasaris“, taip pat lėlių teatrų festivalius „Karakumų asilėlis“, koordinavo gatvės teatrų festivalį „Šermukšnis“. Klaipėdos lėlių teatre ji vykdo ne tik organizacinę, administracinę, bet ir edukacinę veiklą, veda edukacinius užsiėmimus 12–24 mėn. amžiaus vaikams. Nuo 2010 m. A. Juknevičienė išrinkta VO „Lietuvos nacionalinis UNIMA centras“ prezidente.
Aušra Juknevičienė. Asmeninio archyvo nuotr.
6. Sigita Koroliovė
Lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, „Litorinos“ mokyklos lietuvių kalbos mokytoja, surdopedagogė ekspertė ir Lietuvos surdopedagogų asociacijos narė, gavusi Karalienės Luizės medalį už nuopelnus švietimui (2018 m.) bei pripažinta Inovatyviausia 2020 m. kalbų mokytoja. Mokymo priemonių specialiųjų ugdymo(si) poreikių vaikams autorė ir bendraautorė, tinklaraščio korsigita.com autorė.
Sigita Koroliovė. Asmeninio archyvo nuotr.
8. Svetlana Lesauskienė
2024-aisiais atidarė įstaigą „Gerumo banga“. Jau dešimt metų socialiniame tinkle „Facebook“ veikia su šia įstaiga susijusi paramos grupė „Lainika“, kurią klaipėdietė administruoja. Grupėje atsiliepiama į Klaipėdoje ir regione gyvenančių vienišų mamų, senjorų, negalią turinčių žmonių ir kitų pagalbos prašymus. Ši moteris – tarsi petys, į kurį galima atsiremti, gauti patarimų ir reikiamą pagalbą. S. Lesauskienė skatina skleisti gerumą ir daryti darbus, atnešančius džiaugsmą tiems, kam to labiausiai reikia.
Svetlana Lesauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.
9. Loreta Liutkutė
Bibliotekininkė, rašytoja, Žemaitijos rašytojų bendrijos narė, kultūrinių projektų iniciatorė ir vadovė, „Lietuvininkų tarmių žodyno“ (Vilnius, 2014) viena iš sudarytojų, poezijos knygos „Šimtas eilėraščių apie jūrą“ (Klaipėda, 2017) bendraautorė ir redakcinės kolegijos narė, eilėraščių knygos „Mėlyna būties upe“ (Klaipėda, 2019) autorė, poezijos rinktinės „Didžiojo žygio aidai“ (Klaipėda, 2023) bendraautorė. Projekto „Negalios įkvėpti: sociokultūrinio tinklo kūrimas“ vadovė.
Loreta Liutkutė. Asmeninio archyvo nuotr.
10. Edita Nurmi
Edita kasdien vadovauja metalurgijos įmonei, tačiau klaipėdiečiams ji geriau žinoma kaip praeities puoselėtoja, vilkinti senovinius kuršių drabužius ir gaminanti senovinius patiekalus. Drevernoje Edita įkūrė visą edukacinį kompleksą ir nuolat pristato kulinarinį paveldą tarptautiniuose renginiuose. Edita neapsiriboja vien gyvais renginiais – jos edukaciniai vaizdo įrašai, laidos televizijoje, paskaitos pasiekia tūkstančius žmonių. Edita – tai žmogus, kuris ne tik kalba apie paveldą, bet ir kasdien jį puoselėja, dalijasi ir įkvepia kitus.
Edita Nurmi. Asmeninio archyvo nuotr.
12. Indrė Razbadauskaitė-Venskė
Jau daugiau kaip 10 metų skatina jaunimą domėtis verslumu, rinkodara, atrasti savyje lyderius. Ji dalijasi savo patirtimi ir dėsto LCC, ISM ir VU verslo mokykloje, yra Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė. Moteris daug laiko atiduoda mentoriaudama įvairiose programose su Inovacijų agentūra bei „Junior Achievement“ programomis. Keliaudama po tarptautines konferencijas, dėstydama užsienyje kaip kviestinė dėstytoja garsina Klaipėdos miesto vardą, įkvepia aplinkinius kūrybai, motyvuoja siekti savo tikslų.
Indrė Razbadauskaitė-Venskė. Asmeninio archyvo nuotr.
13. Augustė Rumbutytė
Paveldo specialistė, originalių idėjų nestokojanti verslininkė A. Rumbutytė uostamiestyje žinoma kaip pabėgimų bunkerio „Escape Bunker 1944“ įkūrėja. Apleistoje karinėje slėptuvėje ji sukūrė galvosūkių kambarį, kuriame istorijos pažinimas vyksta žaidimo forma. Įgijusi teorinių žinių Vilniaus universiteto Paveldosaugos magistro studijose bei praktikos Kauno tvirtovės VII forte bei IX forto muziejuje, Augustė savo kūrybiškus sprendimus jau septynerius metus skiria Klaipėdai.
Augustė Rumbutytė. Asmeninio archyvo nuotr.
20. Vilma Vainorė
Klaipėdietė rinkodaros specialistė, dviejų dukterų mama sukūrė virtualų turizmo informacijos centrą „Keliaujančios mamos“ ir subūrė gausią keliones mėgstančių mamų bendruomenę. Socialinių tinklų paskyrose ji jungia jau per 100 tūkst. Lietuvos šeimų. Buvo sukurtas ir itin aktyviai lankomas bei skaitomas tinklalapis keliaujanciosmamos.lt, kur galima rasti šeimų patirčių iš įvairiausių kelionių, čia pradedančios ir aktyviai keliaujančios šeimos gali rasti visą naudingą informaciją vienoje vietoje, dalytis savo patirtimi, patarimais ir kelionių idėjomis.
Vilma Vainorė. Asmeninio archyvo nuotr.
Balsuoti galite:
DIENRAŠTIS: išsikirptą ir užpildytą specialų kuponą siųsti adresu: Metų klaipėdietė, „Klaipėdos“ laikraščio redakcija, Naujojo Sodo g. 1A, „K centras“, LT-92118 Klaipėda arba įmesti į specialią balsavimo dėžę redakcijos skyriuje. 1 kuponas = 10 balsų.
SMS: trumpąją žinutę (Lietuvoje) siųsti numeriu 1679 su tekstu „MKL XX“. XX – kandidatės numeris, esantis prie jos profilio portale. SMS kaina – 1 Eur. 1 SMS = 10 balsų.
PORTALAS: internetiniame portale https://metu-klaipediete.diena.lt/. Portale už vieną kandidatę galima balsuoti vieną kartą per parą iš vieno IP adreso. Vienas balsavimas internetu prilygsta vienam balsui.
Dienraštis „Klaipėda“ dėkoja projekto garbės mecenatui „Mūsų laikas“, pagrindiniams rėmėjams BEGA, „Švyturys“, rėmėjams „Parsekas“, VšĮ „Testas“, „Litana“, partneriams „Ribas Jewellery“, „Stemma Group“ – „Mėmelio miestas“, „Vaidenta“, „Nefrida“, „Fegda“.
Naujausi komentarai