Lietuva kitą savaitę per Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimą kels klausimą dėl naujų sankcijų Rusijai po Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sulaikymo Maskvos oro uoste.
Penkios Europos Sąjungos partnerės prisijungė prie bloko sankcijų Baltarusijai dėl nesąžiningų prezidento rinkimų ir taikių protestuotojų, opozicijos narių ir žurnalistų bauginimo bei smurtinių represijų prieš juos, penktadienį paskelbė ES Taryba.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad ministerijoje vyksta svarstymai išplėsti sankcijų sąrašus ir į Lietuvą uždrausti atvykti Filipui Kirkorovui, Michailui Šufutinskiui ir kitiems minkštąją propagandą skleidžiantiems Rusijos dainininkams. Visgi ministras akcentuoja, kad visų pirma reikia turėti aiškų teisinį pagrindą, pagal kurį asmenys yra įtraukiami į „juoduosius sąrašus“.
Mėginimų neteisėtai patekti į Europos Sąjungą, skaičius 2020 metais sumažėjo iki žemiausio lygio per pastaruosius septynerius metus, penktadienį pranešė ES pasienio ir pakrančių apsaugos tarnyba FRONTEX.
Europos Sąjungos pareigūnai išreiškė savo šoką dėl „puolimo prieš JAV demokratiją“, kai tūkstančiai kadenciją baigiančio JAV prezidento Donaldo Trumpo šalininkų trečiadienį šturmavo JAV Kongresą.
Europos Sąjunga (ES) derasi su vokiečių įmone „Biontech“ ir JAV farmacijos milžine „Pfizer“ dėl dar didesnio vakcinos nuo koronaviruso kiekio. Trys šaltiniai antradienį agentūrai „Reuters“ sakė, kad ES nori papildomai užsitikrinti nuo 50 iki 100 mln. vakcinos dozių.
Jungtinė Karalystė pirmadienį susiduria su tikru savo pasirengimo gyvenimui po „Brexito“ išbandymu, sunkvežimiams pirmąją darbo dieną po britų pasitraukimo iš Europos Sąjungos bendrosios rinkos ir muitų sąjungos pradėjus važinėti tarp šios šalies ir Bendrijos.
Šimtų benamių migrantų gyvenimo sąlygos Europos Sąjungos pasienyje esančioje Bosnijoje yra „visiškai nepriimtinos“, šeštadienį pareiškė ES pasiuntinys Johannas Sattleris (Johanas Zatleris).
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon šeštadienį pareiškė Europos Sąjungai, esą „tikimės greitai vėl prisijungti prie jūsų“ kaip nepriklausoma valstybė po Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš ES.
„Brexit“ ketvirtadienį virs aiškiai juntama realybe, Jungtinei Karalystei pasitraukus iš Europos muitų sąjungos ir bendrosios rinkos, ir nutraukus kone pusę amžiaus trukusius, neretai audringus santykius su artimiausiomis kaimynėmis.