Lietuvos gydymo įstaigose gydomas 51 per karą sužeistų ukrainiečių kovotojų, dar vieno laukiama atvykstant artimiausiu metu, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) chirurgai pilvo operacijoms pradėjo naudoti indociano žaliojo (ICG) fluorescenciją. Ši patikima ir saugi technologija – papildomas saugiklis medikams įvertinti paciento pilvo organų kraujotaką. Vakarų Lietuvoje ji pritaikyta pirmą kartą.
Tuberkuliozės diagnostikoje ir gydyme įvyko didžiulis šuolis – taip pastarųjų kelerių metų pokyčius įvertino Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo vadovė Romualda Gylienė. Daugiaprofilinės ligoninės filialo statusas gydymo įstaigai suteikė galimybių atsinaujinti ir įsigyti modernią medicinos įrangą, leidžiančią gerokai sutrumpinti tuberkuliozės diagnostiką ir gydymą.
Cerebrinio paralyžiaus kaustomos penkerių Aistės mama viliasi, kad dukra galės lengviau judėti. Viltį mergaitei vasarį padovanojo sostinės medikai, atlikę mažylei sudėtingą operaciją.
Pandemija pakeitė daugelio žmonių kasdienio gyvenimo ritmą. Darbas iš namų, nuolatinis sėdėjimas, fizinio krūvio sumažėjimas, pasikeitęs mitybos ritmas ne vienam sukėlė hemorojų arba lėmė šios ligos paūmėjimą. Kaip šios ligos ar jos pasikartojimo išvengti?
Kovo 12-ąją minime Pasaulinę glaukomos dieną. Šiuo laikotarpiu ypač padaugėjo problemų, susijusių su padidėjusiu krūviu regos organams, taip pat su pavėluotu lėtinių akių ligų gydymu.
Kodėl būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gyventojai gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras? Kada iš tikrųjų reikia mokėti už gydymą, o kada sveikatos priežiūros įstaigos tik to pageidauja? Skirtumus aiškina Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovai.
Mažėjant COVID-19 pacientams skirtų reanimacijos lovų skaičiui, premjerės Ingridos Šimonytės patarėjos Živilės Gudlevičienės nuomone, ateityje gali tekti priimti sprendimą nepasiskiepijusius asmenis nebeguldyti į ligonines, o skirti jiems gydymą namuose.