Rusijoje tęsiantis protestams prieš Maskvos invaziją į Ukrainą policija sulaikė 211 žmonių, pirmadienį pranešė sulaikymus per protestus stebinti nevyriausybinė organizacija.
Sekmadienį Europos miestuose gyventojai ir profesinės sąjungos surengė Gegužės 1-osios eitynes, kad pasiųstų protesto žinučių savo vyriausybėms, ypač Prancūzijoje, kur darbuotojams pagerbti tradiciškai skirta švente buvo pasinaudota pasisakyti prieš neseniai naujai kadencijai perrinktą prezidentą Emmanuelį Macroną (Emanuelį Makroną).
Praėjusią savaitę Rygoje vyko Latvijos rusų protestas prieš karą Ukrainoje. Į protestą su demokratinėmis Rusijos vėliavomis susirinko virš 1 tūkst. rusakalbių gyventojų. Tačiau tokių atskirų rusakalbių protestų Lietuvoje karo kontekste nėra, praneša LNK.
Balandžio 20 d. aktyvistai visoje Lietuvoje ragina neiti į „Amber Food“ tinklui priklausančius restoranus dėl jų sąsajų su Kauno meru, „Vičiūnų“ įmonių grupės savininku Visvaldu Matijošaičiu, kurio prekės ženklas „Viči“ vis dar nėra pasitraukęs iš Rusijos, nepaisant šios šalies valdžios vykdomo karo Ukrainoje.
Atsakomojo protesto prieš kraštutinių dešiniųjų grupės ketinimus sudeginti Koraną dalyviai Švedijos pietiniame Erebru mieste penktadienį susirėmė su policija, buvo sužeisti devyni pareigūnai.
Seimas ėmėsi susirinkimų tvarkos pakeitimų: siūloma skundus dėl mitingų išnagrinėti iki jų datos, nustatyti, kad užkirsti kelią renginiui galėtų tik teismas.
43 proc. Lietuvos gyventojų palaiko protestus prieš pandemijos valdymo priemones, tokias kaip „Didysis šeimų gynimo maršas“, protestas prie Seimo ir panašios, rodo LRT užsakymu „Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa.
Dešimtyse Rusijos miestų sekmadienį per protestus prieš prezidento Vladimiro Putino pradėtą puolimą prieš Ukrainą buvo sulaikytas beprecedentis žmonių skaičius – daugiau kaip 5 tūkst., Maskvai ir toliau susidorojant su Kremliaus surengtos surengtos invazijos priešininkais.
Rusijos sąjungininkas Kazachstanas šeštadienį leido surengti didelį taikos mitingą savo didžiausiame mieste, šios Vidurinės Azijos šalies valdžiai mėginant atsiriboti nuo sankcijas užtraukiančios Maskvos karinės invazijos į Ukrainą.