Seimas ketvirtadienį padarė pertrauką svarstant dviejų įstatymų pataisas, numatančias neriboti valstybės įmonių vadovų kadencijų. Pertraukos paprašė Mišri Seimo narių grupė.
Apriboti vadinamųjų amžinųjų vadovų kadencijas valstybinėse įmonėse nuspręsta 2017 m. Priimant įstatymą beveik pusė valstybės ar savivaldybių įmonių vadovų savo pareigas ėjo ilgiau nei dešimtmetį. Tuometės prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymui kadencijas riboti pritarė vienbalsiai, praneša LNK.
Skaičiuoti svetimus pinigus – blogas tonas. Tačiau tai negalioja, jei norime žinoti, kiek uždirbama valstybės įmonėse. Ar adekvatūs valdančiųjų užmojai žymiai padidinti jų vadovų atlyginimus?
Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui sujungti tris valstybės įmones – Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą, Valstybės žemės fondą bei Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centrą „GIS-Centras“ – ir jų pagrindu įsteigti vieną naują valstybės įmonę – Žemės informacijos centrą. Šiam sprendimui taip pat dar turės pritarti ir Seimas.
Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė valstybės įmonių pertvarkymo į akcines bendroves įstatymų paketą Seimui įtraukus į įstatymus nuostatas, sustiprinančias su viešosios transporto infrastruktūros valdymu ir nacionaliniu saugumu susijusių interesų apsaugą.
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui, kuriuo siekiama, kad valstybės valdomų įmonių valdybų atrankos procedūros būtų skaidresnės ir užtikrintų, jog valdybose pareigas eitų aukščiausias kompetencijas turintys asmenys.
Keturios susisiekimo sektoriaus valstybės įmonės (VĮ): Lietuvos oro uostai, Oro navigacija, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Vidaus vandens kelių direkcija bus pertvarkomos į akcines bendroves. Tokiam Susisiekimo ministerijos siūlymui pritarė Lietuvos Seimas.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, ketvirtadienį nuotoliniu būdu susitikusi su Valdymo koordinavimo centro (VKC) vadovu Vidu Danieliumi, sako kol kas nematanti, kad valstybės įmonės turėtų ambicijų uždirbti svarią grąžą valstybei, todėl reikia peržiūrėti ne tik joms keliamus tikslus, bet ir valdyseną.
Profesines sąjungas neramina galimas valstybės įmonių pertvarkymas ir dalies darbuotojų atleidimas, pradėjus dirbti naujai Vyriausybei. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, jog organizacija pasirengusi ginti darbuotojus, dirbančius valstybiniame sektoriuje.