84 proc. valstybės valdomų įmonių (VVĮ) per 12 pastarųjų mėnesių pasiekė teigiamų valdysenos rezultatų – 8 procentiniais punktais daugiau nei prieš metus, kai gerai įvertinta 76 proc. VVĮ.
Norint lengviau pritraukti kompetentingų vadovų į valstybės valdomas įmones, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo keisti jų atlyginimų apskaičiavimą ir taip didinti algas.
Turtingiausias tarp didžiausių valstybės valdomų įmonių vadovų pernai buvo Klaipėdos uosto vadovo Algio Latako šeima – jo ir sutuoktinės deklaruoto turto vertė siekia 799,3 tūkst. eurų, per metus jis paaugo 125 tūkst. eurų, rodo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) antradienį paskelbti naujausi turto deklaracijų duomenys.
Seimas ketvirtadienį padarė pertrauką svarstant dviejų įstatymų pataisas, numatančias neriboti valstybės įmonių vadovų kadencijų. Pertraukos paprašė Mišri Seimo narių grupė.
Apriboti vadinamųjų amžinųjų vadovų kadencijas valstybinėse įmonėse nuspręsta 2017 m. Priimant įstatymą beveik pusė valstybės ar savivaldybių įmonių vadovų savo pareigas ėjo ilgiau nei dešimtmetį. Tuometės prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymui kadencijas riboti pritarė vienbalsiai, praneša LNK.
Skaičiuoti svetimus pinigus – blogas tonas. Tačiau tai negalioja, jei norime žinoti, kiek uždirbama valstybės įmonėse. Ar adekvatūs valdančiųjų užmojai žymiai padidinti jų vadovų atlyginimus?
Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui sujungti tris valstybės įmones – Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą, Valstybės žemės fondą bei Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centrą „GIS-Centras“ – ir jų pagrindu įsteigti vieną naują valstybės įmonę – Žemės informacijos centrą. Šiam sprendimui taip pat dar turės pritarti ir Seimas.
Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė valstybės įmonių pertvarkymo į akcines bendroves įstatymų paketą Seimui įtraukus į įstatymus nuostatas, sustiprinančias su viešosios transporto infrastruktūros valdymu ir nacionaliniu saugumu susijusių interesų apsaugą.
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui, kuriuo siekiama, kad valstybės valdomų įmonių valdybų atrankos procedūros būtų skaidresnės ir užtikrintų, jog valdybose pareigas eitų aukščiausias kompetencijas turintys asmenys.