Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovas Virgilijus Poderys mano, kad remiantis rinkos tendencijomis visuomeninė elektros kaina antrąjį pusmetį galėtų svyruoti tarp 25 ir 28 centų už kilovatvalandę (kWh).
Padėtis elektros rinkoje – paradoksali. Garantinis tiekimas turėjo būti tarsi nuobauda ir tik laikina išeitis tiems, kurie laiku nepasirinko nepriklausomo tiekėjo. O dabar net ir su 15 proc. antkainiu, šį mėnesį išloš būtent garantinio tiekimo vartotojai, mat už elektrą mokės mažiau nei pasirinkusieji fiksuotą nepriklausomo tiekėjo planą. Kodėl taip nutiko, pasakojama LNK reportaže.
Auga skolos už šildymą. Nors šildymo sezonas artėja prie pabaigos, tačiau iki šiol stringa kompensacijų dalybos. Didieji miestai šiuo metu svarsto dar lapkričio mėnesį gautus prašymus, tad ne vienam tenka šilumos tiekėjų melsti, kad šie skolas atidėtų. Kiek verslininkai iš šilumos sektoriaus dar turi kantrybės laukti pinigų ir kada galima tikėtis šildymo sezono pabaigos, LNK žurnalistas teiravosi Šilumos tiekėjų asociacijos prezidento Valdo Lukoševičiaus.
Nepriklausomai elektros tiekimo bendrovei „Birštono elektra“ nuo gegužės nutraukiant veiklą, Rinkos reguliuotojo vadovas sako, kad tokį įmonės sprendimą lėmė sugriežtinti reikalavimai nepriklausomiems tiekėjams. Juos numato pernai gruodį Seimo priimtos įstatymo pataisos.
Seime ruošiamas naujas apynasris pirataujantiems asmenims. Kultūros ministras sako, kad svarbu užpildyti įstatymuose paliktas spragas, nes nebuvo įtrauktos net tokios sąvokos, kaip skaitmeninis turinys. Kokie žingsniai daromi, kad pažabotų piratus, LNK žurnalistas teiravosi kultūros ministro Simono Kairio.
Lietuviai vis dažniau renkasi mobilųjį namų internetą, rodo naujausia Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos ataskaita. Didžiausią mobiliojo ryšio rinkos dalį turinčios bendrovės „Tele2“ vadovas Petras Masiulis pastebi, kad fiksuojamas didesnis mobilaus interneto populiarumas rodo visuomenėje įvykusį lūžį. Klientai nori kuo daugiau laisvės išlaikant kokybę, tad nebeteikia pirmenybės fiksuotam interneto ryšiui.
Šiemet dar pusė milijono šeimų savo namuose turės išmaniuosius elektros skaitiklius. Vadinasi, daugės ir skundų dėl staiga išaugusių elektros sąskaitų pakeitus įrenginį. Skaičiuojama, kad iki šiol į energijos skirstymo operatorių dėl galimų neatitikimų kreipėsi daugiau nei 6 tūkst. vartotojų. Tačiau ESO atstovai sako, kad ne išmanieji skaitikliai, o patys gyventojai kalti dėl milžiniškų sąskaitų. Kaip išmanių skaitiklių dar neturintiems žmonėms išvengti panašių staigmenų, pasakojama LNK reportaže.
Šalies ar pasaulinė krizė ypač paveikia ne tik valstybės gyventojus, bet ir verslus. Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) mokslininkės Živilės Stankevičiūtės tyrimas atskleidžia, kad į krizių valdymą įmonių atstovai žvelgia skirtingai, tačiau sutinka – darbuotojų gerovė yra svarbiausia.
Vartotojams domintis, kodėl pasirinkus nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomus su biržos kaina susietus planus gyventojams taikomos didesnės maržos nei verslo klientams, įmonių atstovai sako, jog tai lemia skirtingi šių vartotojų grupių suvartojami elektros kiekiai.
Ekspertai pritaria, kad griežtesnės bausmės internete pirataujantiems ir iš to užsidirbantiems yra būtinos. Bet to negana – siekiama griežčiau bausti ir nelegalius vartotojus, pasakojama LNK reportaže.