Pereiti į pagrindinį turinį

Šimonytės Vyriausybės finalas: kas pavyko ir nepavyko?

2024-12-12 11:30

Ingridos Šimonytės Vyriausybės pabaiga – ketvirtadienį jie nebebus ministrai. Konservatorių Vyriausybė posėdžiavo paskutinį kartą, mat estafetę perduoda Gintauto Palucko žmonėms. 

D. Labučio / ELTOS, E. Ovčarenko / BNS nuotr.

„Norėčiau naudodamasi proga padėkoti visiems, kas girdi. Kas negirdi, galbūt kas nors perduos tas padėkas“, – kalbėjo laikinoji ministrė pirmininkė I. Šimonytė. 

Apie Lauryno Kasčiūno darbo valandas sklando legendos, jog dirba ir naktimis, ir savaitgaliais. Turėjo mažai laiko, nes ministru tapo kadencijos pabaigoje.

„Galima buvo bent metukais anksčiau ir pokyčių būtų daugiau, stipresni būtume“, – teigė laikinasis krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas.

O „laisviečiams“ nepatekus į Seimą, Aušrinė Armonaitė nuo politikos darys pertrauką. Ką toliau veiks, A. Armonaitė vis dar nesako.

„Pirmas darbas bus išsimiegoti už visus keturis metus, o paskui nuspręsiu“, – nedaugžodžiavo laikinoji ekonomikos ir inovacijų ministrė.

D. Labučio / ELTOS nuotr.

Kaip ir pati I. Šimonytė, dauguma nueinančių ministrų toliau matysis Seime, bet jau opozicijos vaidmenyje. 

„Labai laukiu tos akimirkos, kai nebūsiu kraštiniu už visus taršos atvejus. Galėsiu telefoną padėti 17 val. vakaro, tai laukiu to“, – pripažino laikinasis aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Įtampos, kuri nuolat lydi ministro darbą, turbūt tikrai nepasiilgsi. Bet iš kitos pusės, ta tarnystė šaliai, savo valstybei duoda didžiulį pasitenkinimą“, – akcentavo laikinasis energetikos ministras Dainius Kreivys. 

„Ši ministerija reiškia, kad adrenalino ir kortizolio lygis yra aukščiausiame lygmenyje. Tai tikriausiai to labiausiai trūks“, – sakė laikinoji vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

Andrius Kubilius yra sakęs, kad lengvi keliai – ne konservatorių keliai. Nuo pirmos dienos I. Šimonytės kabinetas kovojo su pandemija, po to buvo nelegali migracija. Su šia krize Vyriausybė susitvarkė, kai pastatė barjerą su Baltarusija.

Dėl Rusijos karo Ukrainoje, Vyriausybė ne kartą kėlė gynybos finansavimą, rėmė Kyjivą, susiderėjo su vokiečiais dėl brigados ir „Rheinmetall“ gamyklos. 

„Nuosekliai kėlė pensijas, socialines pašalpas, rūpinosi vargingaisiais ir tai buvo naudinga“, – tikino politologas Kęstutis Girnius.

Taip pat ši Vyriausybė gilino santykius su Taivanu taip giliai, kaip niekas kitas Europos Sąjungoje, todėl Lietuvai užtraukė Kinijos nepaskelbtas sankcijas. 

„Gabrielius Landsbergis suerzino Kiniją visiškai be reikalo. Tos pasekmės dar mus gali ilgai kankinti“, – pabrėžė K. Girnius.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Buvo skandalas ir dėl sankcijų „Belaruskalij“: trauktis žadėjo ir užsienio reikalų ministras G. Landsbergis, ir susisiekimo ministras Marius Skuodis. Atsistatydinti grasino ir pati I. Šimonytė, norėjo pirmalaikių rinkimų.

Taip pat karai su prezidentu. 

„Jie buvo visiškai nereikalingi ir jie buvo tęsiami net tada, kai buvo visiškai aišku, kad žmonės remia Gitaną Nausėdą, o ne juos“, – sakė politologas.

I. Šimonytę galima apibūdinti kaip ryžtingą ir darbščią premjerę, bet dažnai viešumoje demonstruojančią susierzinimą ir pyktį.  

„Ji buvo labai puiki finansų ministrė, bet nebuvo gera premjerė. Nederino Vyriausybės veiklos, nepaisė kitų frakcijų ir kartais labai irzliai reagavo“, – aiškino K. Girnius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
ddžiausias šios vyriausybės pasiekimas

kad galų gale baigėsi jos valdymas.
8
-2
Vaclovas

Tikrai daug pavyko prikenkti Lietuvai.
9
-2
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų