Kaip trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra, nutarime konstatuota, kad Vilniaus detaliojo plano koregavimas, susijęs su žemės sklypu, kuriame pastatyta privati mokykla, buvo pradėtas ir patvirtintas dar žemės sklypą valdant ankstesniems sklypo savininkams.
„Todėl nėra pagrindo teigti, jog detaliojo plano koregavimo sprendiniams įtakos turėjo privačios mokyklos steigimas“, – nurodė prokuratūra.
Šio Vilniaus apygardos prokurorės nutarimo teisėtumą ir pagrįstumą patvirtino Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus aukštesnysis prokuroras.
Prokuratūros teigimu, nenustatyta, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo įsakymas, kuriuo buvo patvirtintas detaliojo plano sprendinių koregavimas keičiant suplanuotų sklypų ribas ir plotus, žemės naudojimo būdus, užstatymo tankį, intensyvumą, užstatymo tipą bei kitus teritorijos naudojimo reglamentus, buvo priimtas pažeidžiant teisės aktų reikalavimus.
Todėl nėra pagrindo teigti, jog detaliojo plano koregavimo sprendiniams įtakos turėjo privačios mokyklos steigimas.
Anot teisėsaugos, Vilniaus savivaldybė iš dalies finansavo susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų įrengimo darbus, o duomenų, kad lėšos nebuvo tam panaudotos, nėra.
„Įrengtos susisiekimo komunikacijos, inžineriniai tinklai neatlygintinai buvo perduoti Vilniaus miesto savivaldybei ir tai atitinka viešąjį interesą“, – nurodė prokuratūra.
Pasak jos, dėl to nėra pagrindo teigti, kad sostinės savivaldybės veiksmai buvo nukreipti į išskirtines sąlygas konkretaus asmens privačiai mokyklai įsteigti.
Prokuratūra pažymėjo, kad tyrimo metu nenustatyta ir kitų aplinkybių, dėl kurių miesto sprendimų panaikinimas turėtų esminės reikšmės asmenų, valstybės ir visuomenės teisėms bei teisėtiems interesams ir patektų į viešojo intereso gynimo sritį.
Šis viešojo intereso gynimo tyrimas buvo atliekamas gavus tuomet opozicinių parlamentarų Algirdo Stončaičio, Agnės Širinskienės ir Juliaus Sabatausko kreipimąsi.
Politikai įtarė, kad A. Landsbergienės verslui leista statyti privačią mokyklą ten, kur buvo suplanuota valstybinė ugdymo įstaiga.
Savaitraštis „Lietuvos rytas“ rugsėjį skelbė, kad prieš 11 metų sostinės tarybos patvirtintame detaliajame plane būsimos mokyklos vietoje buvo išskirta 13,4 ha visuomeninės paskirties teritorija, kurioje buvo numatyta statyti sporto aikštyną su stadionu.
Tačiau 2018 metais savivaldybė nurodė pakoreguoti šios teritorijos detalųjį planą ir keisti keturių didelių sklypų ribas, žemės naudojimo būdą, užstatymo tankį.
(be temos)
(be temos)
(be temos)