Anot jos, kai kurie rinkėjai mėgina balsuoti ir elektroniniu paštu, komisijai rašydami laiškus, kuriuose nurodo ne tik pasirinktą partiją, bet ir išreitinguotus kandidatus.
„Rinkimų dienomis žmonės elektroniniu paštu balsuoja ir mums parašo, už ką jie balsuoja. O sekmadienį per pirmą turą tai jau net gavome su reitingavimu, nurodė, kaip reitinguotų. Skaitome, bet asmens kodų nenurodo“, – juokaudama Eltai pasakojo L. Petronienė.
Anot jos, komisijos nariams neretai tenka susidurti ir su rinkėjais, nesuprantančiais, kodėl antrajame Seimo rinkimų ture reikia balsuoti tik už du tam tikrus kandidatus, ir kas nusprendžia, kurie kandidatai šių dviejų vietų nusipelnė.
„Dalis rinkėjų piktinasi, kodėl jie dabar turi rinktis tik iš dviejų kandidatų, niekaip nesupranta, kodėl tik iš dviejų ir kodėl būtent iš šitų dviejų kandidatų. Jiems norėtųsi kito kandidato. Atsakom, kad kadangi šie kandidatai daugiausia balsų gavo pirmame ture“, – sakė VRK pirmininkė.
VRK nariams pareiškė, kad rinkimuose nedalyvaus
VRK pirmininkė, kalbėdama apie panašias situacijas, taip pat paminėjo ir atvejį, kuomet rinkėjas išreiškė norą balsuoti namuose, tačiau VRK nariams atvykus, pareiškė, kad vis dėlto nebalsuos.
„Pirmą kartą girdėjau tokį atvejį, kad rinkėjas regione buvo užsiregistravęs balsuoti iš namų, ir kai atėjo pas jį į namus apylinkės komisijos nariai, jis pasakė, kad jam nepatinka kandidatai, ir kad jisai juos išsikvietė tam, kad pasakytų, kad nedalyvaus rinkimuose“, – kalbėjo L. Petronienė.
Vis dėlto, anot jos, kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę rinkimų dieną savo politinę valią išreikšti sugadindamas biuletenį, tad šia teise, pasak L. Petronienės, pasinaudojo ir minėtas rinkėjas.
ELTA primena, kad pagrindinė Seimo rinkimų antrojo turo diena yra spalio 27-oji, sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris sekmadienį atvėrė 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.
(be temos)