Į Klaipėdą atplauks šimtamečiai burlaiviai


2008-12-05
Eglė Kasperavičiūtė
Į Klaipėdą atplauks šimtamečiai burlaiviai

Garsiosios regatos "The Tall Ships‘ Races Baltic – 2009" organizatoriai uostamiestyje džiūgauja – jau žinoma, kad Klaipėdą aplankys daugiau nei pusšimtis burlaivių, tarp jų – itin įspūdingų.

Užsiregistravo 53 laivai

Kitais metais klaipėdiečių laukia nepamirštamas reginys. Jau žinoma, kad liepos pabaigoje regatos "The Tall Ships‘ Races Baltic – 2009" metu į Klaipėdą atplauks 53 buriniai laivai, iš jų – dvylika didžiųjų burlaivių.

Baigėsi pirmasis registracijos didžiųjų burlaivių regatai "The Tall Ships‘ Races Baltic – 2009" etapas. Plaukti į Klaipėdą jau užsiregistravo 12 A klasės burlaivių, 9 B klasės ir 32 mažesnieji C ir D klasės buriniai laivai. Į uostamiestį užsuks ir trys burlaiviai, statyti daugiau nei prieš šimtą metų: barkas "Alexander von Humboldt" (1906 m.), škuna "Flying Dutchman" (1903 m.), gafelinis jolas "Moosk" (1906 m.). Sulauksime ir didžiausio pasaulyje burlaivio – rusų barko "Sedov" (ilgis – 108,7 m).

Galutinis skaičius – gegužę

Kitų metų liepos 31 – rugpjūčio 3 dienomis atvykusieji į Klaipėdą galės apsilankyti istoriniuose laivuose, pabendrauti su įgulomis, pajusti tikrai jūrinę Jūros šventės dvasią.

Pirmasis burlaivių registracijos etapas nenuvylė organizatorių. Jie tikisi, jog tai dar ne viskas – burlaivių bus ir daugiau. Laivų registracija tęsis iki kitų metų gegužės.

"Dabar mes jau galime įsivaizduoti, kiek bus laivų, kiek jiems reikės krantinių. Taip pat galime planuoti ir įgulų priėmimą, pasirūpinti dušais, tualetais ir kitu aptarnavimu", – peržvelgė lauksiančius darbus regatos vadybininkas Kipras Paldauskas.

Įguloje – ir klaipėdiečiai

"The Tall Ships‘ Races" burlaiviuose plauks ir Lietuvos jaunimas.

Ši regata – tai jaunimo regata. Pagal jos nuostatus ne mažiau nei pusė laivo įgulos turi sudaryti jaunimas iki 25 metų.

Su Olandijos organizacija "At Sea Sail Training" jau susitarta, kad 22 klaipėdiečiai jaunuoliai šioje regatoje bus Norvegijos "Christian Radich", Nyderlandų "De Gallant" bei "Morgenstern" įgulų nariais. Trys jaunuoliai su negale jau antrą kartą taps vienintelio neįgaliesiems pritaikyto laivo – Jungtinės Karalystės "Lord Nelson" – įgulos nariais. Visi klaipėdiečiai plauks lenktyninį etapą iš Turku (Suomija) uosto į Klaipėdą.

Ieško atsargos savanorių

"The Tall Ships Races" regatos svečius globoti jau pakviesta 150 savanorių.

Nors tai yra pakankamas savanorių kiekis tinkamam įgulų priėmimui, organizatoriai mano, jog būtina turėti žmogiškųjų išteklių rezervą, todėl savanoriai vis dar registruojami.

"The Tall Ships' Races Baltic – 2009" vadybininkas Rytis Šiautkulis tvirtino, jog absoliuti dauguma savanorių – jauni žmonės, daugiausia studentai. Pagyvenusių žmonių tarp savanorių tik keli. Savanoriams buvo keliami reikalavimai mokėti užsienio kalbą, geriausiai anglų, ir dalyvauti regatoje visas keturias dienas (liepos 31 – rugpjūčio 1 d.). Užsiregistravusieji turės priimti įgulų narius, supažindinti juos su miestu, padėti spręsti organizacinius ir buitinius rūpesčius. Tikimasi, kad regatos dienomis į Klaipėdą atvyks apie tris tūkstančius įgulos narių ir dar daugiau turistų.

Registracija norintiems tapti savanoriais yra pratęsiama iki 2009 metų vasario 1 dienos. Iki to laiko besidomintieji kviečiami toliau registruotis elektroniniu būdu arba pildyti anketą, ją parsisiunčiant iš internetinio puslapio bei pristatant anketoje nurodytu adresu. Anketą bei kitą papildomą informaciją galima rasti "The Tall Ships‘ Races Baltic 2009" internetinio puslapio skiltyje "Savanoriams" .


Regata "The Tall Ships Races Baltic – 2009"

Laikas: liepos 31 – rugpjūčio 3 dienomis

Dalyvaujančių laivų skaičius: 53 (12 iš jų didieji A klasės burlaiviai)

Savanorių skaičius: daugiau nei 150