Pereiti į pagrindinį turinį

Eurazijos ekonominė sandrauga išsiuntė Baltarusijai pirmąją paskolos dalį

2011-06-21 20:17
Eurazijos ekonominė sandrauga išsiuntė Baltarusijai pirmąją paskolos dalį
Eurazijos ekonominė sandrauga išsiuntė Baltarusijai pirmąją paskolos dalį / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Rusijos kontroliuojamas Eurazijos ekonominės sandraugos antikrizinis fondas išsiuntė antradienį Baltarusijai pirmąją paskolos 800 mln. dolerių dalį, sakė Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas.

"Baltarusija vakar atliko visus formalius įsipareigojimus, ir šiandien pinigai jau išsiųsti", - sakė A.Kudrinas žurnalistams antradienį.

Birželio pradžioje Eurazijos ekonominė sandrauga pažadėjo skirti sunkiausios per pastaruosius dešimt metų finansų krizės apimtai Baltarusijai 3 mlrd. dolerių paskolą per artimiausius trejus metus.

Tuo pat laiku praėjusią savaitę Rusijos ekonomikos ministerija pagrasino, kad šalis gali peržiūrėti sprendimą dėl tolesnio Baltarusijos kreditavimo, nes partnerė Muitų sąjungoje pažeidinėja Bendros ekonominės erdvės susitarimą, ir dėl to Rusijos bendrovės praranda keliasdešimt milijonų dolerių.

"Mums kiek kelia susirūpinimą Baltarusijos pareiškimai dėl kainų laisvės, prekybos laisvės, bet kol kas tai tik pareiškimai, todėl mes pareiškėme susirūpinimą", - sakė šiandien A.Kudrinas.

Baltarusija dėl valiutos stygiaus ir infliacijos protrūkio sumažino ekonomikos kreditavimą ir pagrasino apriboti importą. Esant daugybei rublio kursų ir trūkstant valiutos, Baltarusijos bendrovės nebegali atsiskaityti su partneriais užsienyje, kurių didžioji dalis yra Rusijoje.

Baltarusija, įvairiais vertinimais, reikalauja atkurti balansą valiutos rinkoje iki 10 mlrd. dolerių. Šalis tikisi užkamšyti mokėjimų balanso skylę Tarptautinio valiutos fondo ir Rusijos paskolomis. Rusija pažadėjo 3 mlrd. dolerių per Eurazijos ekonominės sandraugos fondą. Antrąją paskolos 440 ml. dolerių dalį tikimasi gauti iki metų pabaigos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų