Šiaurės Korėja neigia kaltinimus, esą po lyderio Kim Jong Ilo mirties „nepakankamai smarkiai gedėję“ piliečiai buvo baudžiami.
Kim Jong Ilas mirė praeitą mėnesį, po 17 metų trukusio diktatūrinio valdymo, užmindamas mįslę dėl šalies ateities.
Šiaurės Korėjoje lyderio mirtis palydėta itin prašmatniomis ceremonijomis, transliuotomis visomis įmanomomis žiniasklaidos priemonėmis, kurios, kaip žinia, atidžiai kontroliuojamos valdžios. Čia buvo galima stebėti milžiniškas minias gedinčių raudotojų, netekties skausmą reiškiančių išraiškingomis aimanomis ir širdį veriančiais klyksmais.
Atsiradus abejonių, ar toks didis gedulas iš tiesų nuoširdus, pasirodė vyriausybės kontroliuojamos Korėjos centrinės naujienų agentūros pranešimas, kuriame bet kokios abejonės gedulo autentiškumu neigiamos, rašo cnn.com.
Čia teiginiai, esą toks jausmingas gedulas tebuvo suvaidintas, mat per silpnai ir ne taip demonstratyviai vado gedėję piliečiai „buvo siunčiami į koncentracijos stovyklas“, buvo pavadinti melu.
Agentūra tokių, jų tvirtinimu, melagingų kaltinimų autoriais įvardijo „išdavikus“, susijusius su Pietų Korėjos prezidentu Lee Myung Bak.
Agentūra omenyje greičiausiai turėjo Pietų Korėjos praeitą savaitę paviešintą pranešimą naujienų portale „Daily NK“ , kuris seka situaciją Šiaurės Korėjoje, remdamasis vidiniais šaltiniais.
Minėtame „Daily NK“ straipsnyje cituojamas pilietis, pasakojęs apie lyderio mirties gedulo ypatybes ir sankcijas tiems, kurie gedėjo netinkamai. Jo pasakojimu, „valdžia kiekvienam, nedalyvavusiam organizuojamose gedulo iškilmėse, arba dalyvavusiam, bet neverkusiam ar neparodžiusiam didelio netekties skausmo, skyrė mažiausiai 6 mėnesius darbo stovykloje“.
„Daily NK“ vadovas Parkas In Ho užtikrino, kad informacija, pateikta minėtame straipsnyje, yra autentiška. Šių liudijimų autorius – Šiaurės Korėjos pilietis iš Šiaurės Hamgyongo provincijos, besiribojančios su Kinija. Šiaurės korėjietis, kurio tapatybė slepiama, pasinaudojęs nelegaliu kinišku mobiliuoju telefonu, „Daily NK“ perdavė, kad tai paplitusi praktika vietovėse netoli sienos su Kinija, pasakojo Parkas In Ho.
Šiaurės Korėja griežtai riboja tarptautinių naujienų agentūrų veiklą šalyje. Pietų Korėja informacijos apie Šiaurės Korėją dažniausiai gauna dėka Kinijoje esančių „Daily NK“ reporterių.
„Daily NK“ buvo įkurtas Šiaurės Korėjos Demokratijos ir žmogaus teisių tinklo aktyvistų. Tai nepelno organizacija, kurios tikslas ginti žmogaus teisės priespaudos kamuojamoje šalyje.
Naujausi komentarai