Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Pereiti į pagrindinį turinį

Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą

2011-07-12 13:23
Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą Žurnalistai Gruzijoje protestuoja prieš kolegų areštą

Keliasdešimt Gruzijos žurnalistų pirmadienį priešais šalies Vidaus reikalų ministerijos pastatą protestavo prieš tai, kad dėl kaltinimų šnipinėjimu Rusijai buvo areštuoti fotokorespondentai.

Šalies Kontržvalgybos departamento darbuotojai prezidento Michailo Saakašvilio asmeninį fotografą Iraklijų Gedenidzę ir jo žmoną Natiją, kuri taip pat yra fotožurnalistė, EPA ir naujienų agentūros "The Associated Press" fotokorespondentus Zurabą Kurcikidzę ir Šachą Aivazovą, taip pat "The Associated Press" neetatinį korespondentą Georgijų Abdaladzę areštavo ketvirtadienio naktį.

Š.Aivazovas buvo paleistas į laisvę ketvirtadienį po apklausos. Krata buvo padaryta ne tik jo bute, bet ir "The Associated Press" biure.

Šeštadienio naktį N.Gedenidzė buvo paleista už 10 tūkst. larių (15 tūkst. litų) užstatą, kitiems buvo pateikti oficialūs kaltinimai šnipinėjimu, o Z.Kurcikidzė buvo pavadintas Rusijos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) agentu. I.Gegenidzė ir G.Abdaladzė neva perdavė GRU slaptos informacijos.

Tbilisio miesto teismas paskyrė kaltinamiesiems kardomąją priemonę - kardomąjį kalinimą dviem mėnesiams, o visą bylą įslaptino.

Susirinkę pirmadienį prie VRM pastato žurnalistai perdavė Gruzijos žurnalistų etikos chartijos laišką vidaus reikalų ministrui Vano Merabišviliui, kuriame reikalaujama susitikti su jais, išslaptinti bylą ir sudaryti galimybes visuomenės komisijai susipažinti su bylos medžiaga.

"Aš pasipiktinęs dėl mūsų kolegų sulaikymo ir jų kaltinimo šnipinėjimu. .. Padaryta labai rimta klaida", - sakė agentūrai "Reuters nepriklausomo laikraščio "Rezonansi" redaktorius Laša Tugušis.

Pasak žurnalistų, pateikti iki šio laiko tyrėjų argumentai neįtikinami.

Gruzijos VRM šeštadienį išplatino EPA fotokorespondento Z.Kurcikidzės pokalbių su prezidento asmeniniu fotografu I.Gedenidze, taip pat AP neetatiniu korespondentu G.Abdaladze įrašą, kuriame jie aptaria pinigų pervedimą į jų sąskaitas kaip užmokestį už pateiktas nuotraukas.

Be to, VRM pranešė, kad I.Gedenidzė ir G.Abdaladzė, kuris antrinėse pareigose pagal sutartį dirbo Gruzijos užsienio reikalų ministerijoje, neva perdavė Z.Kurcikidzei informacijos apie maršrutus, kuriais važinėja Gruzijos prezidentas, jo susitikimų tvarkaraštį, prezidento administracijos pastato schemą, taip pat Gruzijos diplomatinės misijos Jungtinėse Tautose darbuotojų sąrašą.

Buvo parodytas I.Gedenidzės prisipažinimas, kuriame jis sako, kad perdavė Z.Kurcikidzei slaptos informacijos. Gruzijos VRM teigia, kad Z.Kurcikidzė savo ruožtu neva perdavė šią informaciją VŽV.

EPA vyresnysis redaktorius Čengizas Serenas sakė agentūrai "Reuters", kad jis apstulbęs.

"Dieve mano, tai primena man laikus, kai aš buvau jaunas žurnalistas ir buvo du blokai", - sakė Č.Serenas turėdamas omenyje Šaltąjį karą.

Vienas aukštų Vakarų diplomatų, pageidaudamas neskelbti savo pavardės, sakė agentūrai "Reuters", kad diplomatinis korpusas Gruzijoje susirūpinęs dėl šio įvykio ir atidžiai stebi šią bylą.

Pasak jo, byla drauge su kitais klausimais bus svarstoma antradienį numatytame Tbilisyje Europos Sąjungos ambasadorių susitikime.

Z.Kurcikidzė ir G.Abdaladzė nepripažįsta savo kaltės, o pastarasis paskelbė nuo sulaikymo pradžios bado streiką, negerdamas net vandens, ir išplatino per advokatus du pareiškimus, taip pat laišką prezidentui.

"Aš aukoju save už savo tiesą ir žodžio laisvės gynimą. Iš čia aš išeisiu gyvas ir teisus arba miręs, bet vis viena teisus", - sakoma fotožurnalisto laiške Michailui Saakašviliui.

"Aš niekada nedariau nieko tokio, kas galėtų pakenkti mano šaliai. Jūs žinote geriau už visus!", - pažymima jame.

G.Abdaladzė laiške žiniasklaidos priemonėms pareiškia nuomonę, kad fotokorespondentų sulaikymas gali būti susijęs su jų profesine veikla, konkrečiai - su jų išplatintomis tarptautinėse žiniasklaidos priemonėse nuotraukomis apie opozicijos mitingo Tbilisyje gegužės 26 dieną išvaikymą.

"Aš, Iraklijus Gedenidzė, Šachas Aivazovas, ir Zurabas Kurcikidzė nukentėjome dėl kadrų gegužės 26 dieną", - sakoma G.Abdaladzės laiške.

"Šiuos kadrus matė visas pasaulis, jie buvo išspausdinti tų šalių, kur Saakašvilis prisistato kaip didelis demokratas, laikraščiuose ir žurnaluose", - sakoma jame.

I.Gedenidzė, būdamas asmeninis prezidento fotografas, kartkarčiais dirbdavo Vakarų informacijos agentūroms pagal sutartis kaip neetatinis korespondentas.

Jis dirbo ir tuo metu, kai buvo išvaikomas gegužės 26 dienos mitingas, todėl tai gali būti dingstis manyti, kad areštas gali būti susijęs su fotokorespondentų profesine veikla.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra