Prieš mėnesį elektronikos atliekų surinkimo tinklo plėtrą pradėjusios asociacijos EEPA, vienijančios elektros ir elektroninės įrangos gamintojus bei importuotojus, duomenimis, šalies gyventojai atsikrato vis naujesnių buitinių prietaisų ir elektroninės įrangos.
„Prie didžiųjų buitine technika prekiaujančių parduotuvių pastatyti elektronikos atliekoms skirti konteineriai pripildomi kiek naujesnių modelių šaldytuvais, televizoriais, skalbyklėmis ir kita nebereikalinga įranga, nei ankstesniais metais“, - pasakojo Asociacijos EEPA administracijos direktoriius Edgaras Kriukonis.
„Tai, kad gyventojai atsikrato vis naujesnių elektronikos prietaisų, yra pastarųjų metų ekonomikos ir vartojimo augimo šalyje pasekmė. Kelerius metus Lietuvos šeimų ūkiai galėjo lengviau įsigyti naujos elektronikos įrangos, tuo tarpu senesnės – atsikratė“ - sakė E. Kriukonis.
Pasak jo, stebint kelerių metų tendencijas, Lietuvoje išmetamos elektronikos įrangos amžius kiek priartėjo ir prie Europos Sąjungos vidurkio.
„Natūralu, jog ekonominio pakilimo metais gyventojai ir įmonės dažniau atnaujindavo buičiai ir darbui skirtus elektronikos prietaisus, tad Lietuvoje elektronikos atliekomis tapusios technikos amžius taip pat priartėjo prie išsivysčiusių šalių lygio. Tačiau žvelgiant į dabartines finansines prognozes, vargu ar būtų galima tikėtis tolimesnio tokio ryškaus pokyčio “ - teigė EEPA administracijos direktoriius.
Anot asociacijos atstovo, kita priežastis, kodėl pastebimai sumažėjo išmetamos elektronikos įrangos amžius, yra jau ne pirmus metus vykdomos šių atliekų surinkimo programos.
„Lietuvoje elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymas organizuojamas nuo 2006 metų, tad per šį laikotarpį senosios kartos elektronikos atliekos daugiau mažiau jau yra surinktos ir sutvarkytos. Žinoma, sparčiai besikeičiančios ir tobulėjančios technologijos taip pat lemia, kad kartais esame priversti atsisakyti dar ne tokių senų ir veikiančių prietaisų, kurie paprasčiausiai nebeatitinka keliamų reikalvimų“ - pastebėjo E. Kriukonis.
Naujausi komentarai