Didžiausios Lietuvos alaus daryklos "Švyturys-Utenos alus" gamybos darbuotojų rengiamas streikas - teisėtas, antradienį paskelbė Klaipėdos miesto apylinkės teismas.
Anksčiau tas pats teismas streiką buvo atidėjęs 30-čiai dienų.
Anot teisininkų, Lietuvoje nėra gilios darbo teisės praktikos, o tokie atvejai formuoja ydingą praktiką, mat streikas yra kraštutinė priemonė, o dėl streiko sustabdyta gamyba gali pridaryti milijoninių nuostolių, kurių niekas neatlygintų, teigiama pranešime spaudai.
"Gerbiame teisėjo sprendimą, bet manome, jog analizuojant situaciją nebuvo atsižvelgta į visas aplinkybes, nepakankamai įsigilinta į kolektyvinę sutartį. Todėl kreipsimės į aukštesnės instancijos teismą.
Esame tikri, kad vykdome kolektyvinę sutartį, o visus nesutarimus galime išspręsti derybomis, o ne ultimatumais, kuriuos kelia ir pagrindinis streiko organizatorius, net nedirbantis mūsų įmonėje žmogus", - po teismo posėdžio sprendimo teigė bendrovės "Švyturys-Utenos alus" vadovas Rolandas Viršilas.
Profesinių sąjungų ir UAB "Švyturys-Utenos alus" administracijos ginčas kilo dėl skirtingai interpretuojamo kolektyvinės sutarties punkto, įpareigojančio kasmet peržiūrėti darbininkų atlyginimus.
Profsąjungos birželį paskelbė streiką, reikalaudamos padidinti atlyginimus 12,4 proc. - trejų metų infliacijos dydžiu.
"Švyturio" profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas savo ruožtu teigė, kad šiemet bendrovė akcininkui Danijoje išmokėjo apie 100 mln. litų dividendų.
Utenos alaus darbininkų sąjungos pirmininkas Vilhelmas Čekuolis yra sakęs, jog susitikimai su įmonės administracija prasidėjo dar sausį, tačiau tik sudarius taikinimo komisiją gegužę vadovybė pasiūlė didinti atlyginimus 0,5 proc., profsąjungos sutiko tik su 7,3 proc. atlyginimu indeksavimu. Anot profsąjungų, taikinimo komisija darbą baigė nesutarimų protokolo surašymu.
Vidutinis 1-7 lygio darbininko atlyginimas (prieš mokesčius) bendrovėje "Švyturys-Utenos alus" siekia 3298 litus. Tai yra 55 proc. daugiau, nei Lietuvos vidurkis.
Naujausi komentarai