Pasikeitimų dažniausiai norima ir dėl paprastų, bet džiugių priežasčių – atėjusio pavasario ar paaukštinimo darbe, ir dėl ne tokių malonių išgyvenimų. Kartais klientės į grožio saloną atvyksta lydimos streso būsenos – išsiskyrusios su antra puse ar sužinojusios apie vyro neištikimybę – ir čia pat nori kardinalių pokyčių.
Noras įrodyti, kad „aš ne prastesnė“
Iš arčiau pažvelgus į grožio salonų kasdienybę, galima atrasti daugybę patirčių ir istorijų, kurios dažniausiai pasilieka tarp keturių sienų. Grožio ir sveikatinimo paslaugų platformos „Pasiutus lapė“ partnerio „Salon+“ plaukų meistrė Alina Nevedomskaja teigia, kad per šešiolika darbo metų sutiko daug įskaudintų moterų, kurias neretai teko atkalbinėti nuo ekstremalių pokyčių.
„Savo darbą išmanantis plaukų meistras pirmiausiai turėtų gerai pažinti klientą ir išklausyti jo norus. Pasitaiko atvejų, kai po skaudžių išgyvenimų sprendimus lemia ne protas, bet emocijos, todėl svarbu išsiaiškinti, ar ekstremalių pokyčių iš tiesų reikia. Štai po skyrybų ar vyro neištikimybės norima kardinaliai apsikirpti ir sau bei kitiems įrodyti, kad esu neprastesnė ir viskas man dar priešakyje. Moterys tiki, kad pakeitus šukuoseną pagerės vidinė būsena ir energija“, – teigia A. Nevedomskaja.
Svarbiausios plaukų meistro savybės
Nors moterys į grožio salonus dažniausiai užsuka dėl išvaizdos pokyčių, grožio specialistai pastebi, kad čia ieškoma ir išklausymo, supratimo. Iš pirmojo žvilgsnio gali atrodyti, kad kirpėjui pakanka išmanyti tik grožio tendencijas, tačiau toli gražu – reikia būti ir įgudusiu pašnekovu.
„Iš savo patirties galiu pasakyti, kad klientai kirpykloje įprastai ieško ne tik išvaizdos pokyčių, bet ir išklausymo, dažnai tampančio net svarbesniu nei procedūros rezultatai. Dėl šios priežasties profesionalus kirpėjas turi būti ir komunikabilus, dėmesingas, paslaugus, lankstus bei, žinoma, kantrus. Nesvarbu, ar šiandien tavo nuotaika gera, ar bloga, turi būti pasiruošęs išklausyti ir patarti – net jei dangus griūva“, – įsitikinusi plaukų meistrė.
Rūpesčio savimi būtinybė
A. Nevedomskajos teigimu, kirpėjo kėdėje sukasi ne vien skaudžios istorijos. Čia sėdi ir nuotakos spindinčiomis akimis, vaikelio laukimu gyvenančios moterys ar klientės, nedrąsiai prasitariančios apie naują meilę. Visas moteris – ir tas, kurios patiria sunkius išgyvenimus, ir tas, kurios trykšta laime, plaukų meistrė skatina rūpintis savimi bei, žinoma, savo plaukais.
„Įvairios plaukų priemonės – šampūnai, kondicionieriai, aliejai – gali padėti plaukų išvaizdą puoselėti tik iš išorės. Tikrasis plaukų grožis atkeliauja iš vidaus. Plaukai atspindi 80 proc. žmogaus sveikatos ir organizmo būsenos. Jie nuolatos išgyvena tris stadijas: augimo, slinkimo ir miego. Šios stadijos yra natūralios ir neišvengiamos, tačiau tik dėl tinkamos mitybos bei geros savijautos keičiasi reguliariai, per ilgai neužsibūnant miego stadijoje, kai plaukai neauga“, – patarimais dalijasi „Pasiutus lapė“ partnerio „Salon+“ plaukų meistrė.
A. Nevedomskaja priduria, kad jeigu plaukas iš vidaus negauna tinkamų medžiagų, jis negali atsinaujinti. Pažadinti plauko svogūnėlį ir paspartinti augimo procesus gali padėti įvairūs mitybą praturtinantys papildai. Plaukams ypač naudingi jų augimą skatinantys B grupės vitaminai, nuo sausėjimo saugantis biotinas, riebalų rūgštys.
TOP 5 patarimai plaukų grožiui
1. Nesvarbu, koks metų laikas, plaukų priežiūrai visuomet reikėtų skirti tiek pat dėmesio.
2. Vieną kartą per savaitę plaukus rekomenduojama palepinti specialiomis kaukėmis.
3. Jeigu plaukų džiovintuvai ar tiesinimo žnyplės yra dažni palydovai, būtina naudoti papildomas priemones, padedančias plaukus apsaugoti nuo karščio.
4. Plaukų sveikatą reikia puoselėti iš vidaus. Bent du kartus per metus patariama mitybą praturtinti naudingais papildais.
5. Jeigu plaukų galiukai stipriai išsausėję ir lūžinėjantys, patariama su jais atsisveikinti – kirpėjo kėdėje.
Naujausi komentarai