Menininkių suknelei medžiagų dovanojo Lietuvoje veiklą vykdanti įmonė „DP Acetate“. Anot bendrovės vadovo, prisidėti prie dizainerių kūrybos įkvėpė sutampančios vertybės ir siekis kurti tvarios mados tendencijas.
Įmonės „DP Acetate“ vadovo Martyno Ugianskio teigimu, acetatiniai audiniai yra plačiai naudojami aukštojoje madoje visame pasaulyje. Jie gaminiams suteikia natūralaus blizgesio ir sukuria prabangos įspūdį. Anot jo, Lietuvos jaunųjų dizainerių sukurta suknelė – ne išimtis.
„Smagu matyti augančius naujus mados talentus, kurie kuria ne tik unikalius įvaizdžius, bet paliečia ir visuomenei svarbias temas. Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie dizainerių P. Palubinskaitės ir G. Petrauskaitės suknelės idėjos įgyvendinimo, kuri užbūrė subtilumu ir išsiskiriančiu dizainu“, – sakė M. Ugianskis.
„Young Fashion“ organizatorių nuotr.
Anot bendrovės vadovo, prisidėti prie jaunųjų menininkų kūrybos labiausiai įkvėpė jų skleidžiama žinutė – atkreipti dėmesį į tvarią madą ir vandens taršos problematiką.
„Prisiimame atsakomybę už mūsų visų gamtos ateitį ir palaikome tuos, kurie puoselėja tas pačias vertybes. „Young Fashion“ renginys yra reikšminga besiformuojanti tradicija, leidžianti ne tik visuomenei susipažinti su jaunųjų dizainerių kūrybos idėjomis, bet ir skleisti svarbą žinutę apie tvarumą ir gamtos saugojimo svarbą“, – pažymėjo M. Ugianskis.
„Young Fashion“ organizatorių nuotr.
Jis priduria, kad labai svarbu palaikyti jaunuosius kūrėjus, ieškančius kūrybiškų ir draugiškų aplinkai sprendimų.
Saugoti ir puoselėti gamtą – visų mūsų atsakomybė. Nuo kiekvieno mūsų sprendimo priklauso, kokią aplinką kursime.
„Vis daugiau jaunųjų kūrėjų tampa tvarios mados vėliavnešiais. Pasitelkdami kūrybinius sprendimus, jie kalba apie gamtai keliamą žalą ir siekia ugdyti didesnį sąmoningumą. Todėl labai svarbu remti jaunuosius menininkus, kurie savo kūryba siekia atkreipti dėmesį į globalius klimato kaitos iššūkius ir keisti gyventojų vartojimo įpročius. Saugoti ir puoselėti gamtą – mūsų visų atsakomybė. Nuo kiekvieno mūsų sprendimo priklauso, kokią aplinką kursime. Mada ir drabužių gamyba yra viena svarbiausių sričių, kur reikia plėsti suvokimą ir atkreipti dėmesį į šios pramonės keliamus iššūkius gamtai“, – sakė įmonės vadovas.
M. Ugianskio teigimu, greitosios mados drabužių pramonė yra viena didžiausių teršėjų pasaulyje.
„Young Fashion“ organizatorių nuotr.
„Greitoji mada yra opi problema visame pasaulyje. Ji trumpalaikė, drabužiams gaminti naudojami nesuyrantys audiniai, sudėtyje turintys naftos. Dauguma greitosios mados drabužių atsiduria sąvartynuose, didelė dalis sudeginama, tad į orą išsiskiria daugybė teršalų, kurie kenkia ne tik aplinkai, bet ir mums patiems. Tvarumas ir sąmoningi pasirinkimai – būtinybė šiandienos pasaulyje, galvojant tiek apie aplinką, tiek apie visuomenės sveikatą. Labai svarbu sintetinius audinius keisti į draugiškesnius gamtai – gaminamus iš natūralių medžiagų: acetato, viskozės. Jie ne tik tvaresni, bet ir ilgaamžiškesni, higieninėmis savybėmis labiau tinka kūnui“, – sakė bendrovės „DP Acetate“ vadovas.
„Young Fashion“ organizatorių nuotr.
Tvarios mados renginys „Young Fashion“ Lietuvoje vyko jau trečią kartą. Jaunieji dizaineriai savo kolekcijas pristatė ne tik į renginį atvykusiems mados mėgėjams, dizaineriams, bet ir Lietuvos mados industrijos ekspertams, užsienio mados žurnalistams.
Šių metų renginio tema – vandens tarša – atkreipė dėmesį į aplinkosaugos problemą mados industrijoje ir suteikė progą kūrybiškai veikti tvariau.
Naujausi komentarai