Pereiti į pagrindinį turinį

Ką svarbu žinoti prieš bėgiojant su šunimi žiemą

2025-01-15 11:41
DMN inf.

Žiemą sunku rasti motyvacijos lauko veikloms. Tačiau jei mėgstate bėgioti ir ieškote papildomo įkvėpimo išeiti į lauką, jūsų šuo gali tapti puikiu treniruočių partneriu ir motyvuotoju. Veterinarijos gydytoja Kristina Raulinaitė pataria, kaip tinkamai paruošti savo keturkojį bėgioti.

Maršrutas: miesto gatvės nėra geriausias sprendimas, nes žiemą jos gali būti slidžios ar pabarstytos druska. Geriau rinkitės miško takus ar atokias vietoves.
Maršrutas: miesto gatvės nėra geriausias sprendimas, nes žiemą jos gali būti slidžios ar pabarstytos druska. Geriau rinkitės miško takus ar atokias vietoves. / freepik.com nuotr.

Veikla – pagal amžių

„Prieš bėgimą būtina kritiškai įvertinti oro temperatūrą. Jei oro temperatūra nukrinta žemiau nei –5 °C, rekomenduojame atsisakyti šios veiklos su nepatyrusiu šunimi. Be to, kad užsiėmimas būtų komfortiškas trumpaplaukių šunų veislėms reikia, jog oras būtų dar šiltesnis“, – pažymi K. Raulinaitė.

Šuns amžius taip pat labai svarbu. „Jauniems šuniukams bėgiojimas netinka, nes jų kaulai dar formuojasi. Rekomenduojama pradėti šią fizinę veiklą ne anksčiau kaip po pusantrų metų“, – priduria veterinarijos gydytoja.

Tinkamai pasiruošti

Pasirinkite tinkamą maršrutą. Miesto gatvės nėra geriausias sprendimas, nes žiemą jos gali būti slidžios ar pabarstytos druska. Geriau rinkitės miško takus ar atokias vietoves.

Pradėkite palaipsniui. Šuo, kaip ir žmogus, negali iš karto nubėgti ilgų distancijų. Pradėkite nuo trumpų distancijų ir kas savaitę ilginkite atstumą 10–20 proc.

Šuo, kaip ir žmogus, negali iš karto nubėgti ilgų distancijų. Pradėkite nuo trumpų distancijų ir kas savaitę ilginkite atstumą 10–20 proc.

Naudokite tinkamą pavadėlį. Rekomenduojamas specialus bėgti skirtas pavadėlis, tvirtinamas aplink juosmenį ir leidžiantis šuniui laisvai judėti.

Atkreipkite dėmesį į šuns sveikatą. Stebėkite šuns elgesį – jei jis atrodo sutrikęs ar nenori tęsti veiklos, geriau sustoti.

„Druska ir šaltis sudirginti letenas, todėl, grįžus iš lauko, būtina jas nuplauti. Verta naudoti specialų letenoms skirtą vašką, apsaugantį nuo šalčio ir druskos“, – pataria veterinarijos gydytoja K. Raulinaitė.

Mityba ir vanduo

Anot ekspertės, žiemą šunys sudegina daugiau energijos, nes organizmui reikia palaikyti šilumą, ypač užsiimant aktyviomis veiklomis, tokiomis kaip bėgimas. Pasitarkite su savo augintinio veterinaru, kad sužinotumėte apie šuns dienos kalorijų suvartojimą pagal jo fizinį aktyvumą žiemą.

Nors šaltuoju metų laiku troškulys mažiau pastebimas, būtina pasirūpinti, kad šuo gautų pakankamai vandens. Vanduo – svarbi odos sveikatos palaikymo dalis, todėl po treniruočių ar pasivaikščiojimų nepamirškite šuniui duoti atsigerti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra