Indija nusprendė statyti plaukiojančią Saulės jėgainę

Įmonė „Tata Power“, savo mažosiomis mašinomis „Tata Nano“ išgarsėjusios korporacijos  „Tata Group“ padalinys, paskelbė kartu su Australijos įmonė „Sunengy“ statysianti plaukiojančią Saulės jėgainę. 

Ją sudarys didelis lengvų iš plastiko pagamintų stačiakampių lęšių masyvas, fokusuojantis šviesą į nedidelio ploto Saulės elementus. Valdymo sistema lęšius visą laiką laikys nukreiptus į Saulę, taip maksimaliai išnaudojant šviesųjį dieno laiką. Taip pat lęšiai galės panirti į vandenį, esant didesniam banguotumui, išsaugant juos nuo galimos žalos. Pati jėgainė bus tarsi didelis plaustas, kurį galima nuplukdyti į norimą vietą ir pritvirtinti inkarais. 

Filo Konoro (Phil Connor), „Sunengy“ vadovo  ir šios jėgainės išradėjo teigimu, Indija dėl savo šilto klimato yra gera vieta jos išmėginimui, ir jau numatyta pradinė vieta bandymams – ji bus kiek žemiau vienos hidroelektrinės užtvankos, taip palengvinant prisijungimą prie elektros tinklo ir dubliuojant hidroelektrinės darbą. 

Plaukiojanti Saulės jėgainė, be to, kad neužima žemės, turi ir kitų privalumų – jos įdiegimo ir aptarnavimo sąnaudos turėtų būti mažesnės nei panašių ant žemės esančių jėgainių, nes jai nereikalingos stiprios laikančios struktūros, Saulės elementų aušinimo sistema gerokai paprastesnė. 

Tiesa, dar nėra aišku, kaip ji atlaikys stiprius ciklonus, kartas nuo karto kylančius Indijoje, bet tai vienas iš klausimų, į kuriuos ir norima gauti atsakymą mėginimais lauko sąlygomis, kurie prasidės jau rugpjūtį.

LSA In Action from Sticky Advertising on Vimeo.


Šiame straipsnyje: saulės energijaIndija

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
panasu i nesamone

Deja

Deja portretas
lietuviams viskas yra nesamone.....
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių