Kaip per 50 metų pasikeitė mobilieji telefonai papasakojo telefonijos muziejaus direktorė Dalia Urbonavičienė.
– Papasakokite apie 1986 metų telefoną. Šiek tiek modernesnį, naujesnį. Ką su tokiu buvo galima nuveikti?
– Pirmasis telefonas pasirodė 1973 metais. Už jo atsiradimą turime būti dėkingi inžinieriui Martinui Kuperiui ir „Motorolos“ komandai, kuri sugalvojo nešiojamą telefono aparatą. Tokiu modernesniu telefonu jau buvo galima paskambinti ir išėjus iš patalpos. M. Kuperis tuo laiku pasakė vieną įdomią frazę: „Manau, kad ateis laikas, kada kiekvienas žmogus turės mobilų telefoną, o jeigu jis juo neatsilieps, tai galbūt tas žmogus jau yra miręs“.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– Kokie buvo pirmieji telefonai?
– Pirmieji telefonų aparatai buvo labai sunkūs, nepatogūs. Įsivaizduokit, jeigu dabar reikėtų nešiotis 1,5 kilogramo rankinėje. Kalbėti buvo galima tik 30 minučių, o telefonas kraudavosi apie aštuonias valandas.
– Kada atsirado žinutės?
– Maždaug 1992-aisiais. Žinutę buvo galima parašyti, bet neįmanoma atrašyti. Vėliau jau ir žinutes rašėm, ir telefonas turėjo vis daugiau galimybių. Buvo galima naudotis ir kalendoriumi, atsirado elektroninis paštas. Dabar jau mes savo išmaniajame telefone turime labai daug galimybių, jos tapo mūsų antrosiomis smegenimis.
LNK stop kadras
– Kada mobiliuosiuose atsirado kamera?
– Maždaug po 2000-ųjų. Pradžioje jos buvo tokios įdomios, priminė senesnį fotoaparatą. Ir aišku, nuotraukų talpykla buvo labai menka. Galėdavome išsaugoti vos keletą nuotraukų.
Naujausi komentarai