Saulėtą dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) studentams nereikės nerimauti, jeigu namuose paliks laikrodžius. Norėdami sužinoti, ar nevėluoja į paskaitas arba netoli Chemijos technologijų fakulteto paskirtą pasimatymą, galės pasinaudoti žmogaus šešėlio saulės laikrodžiu.
Vakar netoli Chemijos technologijų fakulteto buvo iškilmingai atidengtas jau antrasis saulės laikrodis KTU studentų miestelyje. Šis projektas, vykdomas universiteto ir KTU studentų atstovybės, skirtas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui. Saulės laikrodis kainavo daugiau nei 15 tūkst. litų.
"Norime, kad kitos bendruomenės sektų mūsų pavyzdžiu ir įrengtų daugiau saulės laikrodžių. Juk Prahoje jų yra apie 400, o Kaune šis skaičius nesiekia net dešimties", – aiškino vienas laikrodžio kūrimo iniciatorių KTU Skaičiavimo centro direktoriaus pavaduotojas Jonas Markauskas.
Saulės laikrodis – tarsi aliuzija į Lietuvos istoriją. "Prieš tūkstantį metų, kai šventasis Brunonas miškingais takais žingsniavo į mūsų kraštą, vienintelis laiko orientyras buvo saulė, pagal kurios ritmą žmonija keldavosi, dirbdavo, eidavo ilsėtis. Įrengdami to meto laiko matavimo prietaisą, suartėjame su Lietuvos vardo paminėjimo pirmą kartą ištakomis", – antrino kitas laikrodžio kūrimo iniciatorius Elektros ir valdymo įtaisų katedros vyresnysis administratorius Jonas Navikas.
Saulės laikrodžiu naudotis paprasta: tereikia atsistoti nugara į saulę ant mėnesį žyminčios padalos, ir žmogaus šešėlis parodys laiką. Dvi laikrodžio padalų juostos rodo dvi laiko juostas: gilės imituoja žiemos, ąžuolo lapai – vasaros laiką. Laikrodžio padalos yra sužymėtos valandomis: vasaros nuo 7 iki 20 val., žiemos – nuo 6 iki 19 val.
Naujausi komentarai