Pereiti į pagrindinį turinį

Tarptautiniame kaulinio porceliano simpoziume – ir 3D technologijos

2018-07-05 12:29
DMN inf.

Tarptautiniame Kauno kaulinio porceliano simpoziume dalyvaujantys porceliano kūrėjai savo darbą pradėjo prieš daugiau nei savaitę – birželio 25-ąją.

Organizatorių nuotr.

Kaip rašoma organizatorių pranešime, Kaunas yra vienas iš nedaugelio Europos miestų, turintis ir puoselėjantis kaulinio porceliano tradicijas, nes jame nuo 1970-ųjų veikė porceliano fabrikas.

Šiemetinio simpoziumo siekis yra skatinti porceliano naudojimą kuriant šiuolaikinio meno objektus. Simpoziumas  skatina naudoti intelektines ir technologines naujoves, nepamirštant porceliano tradicijų. Projekte naudojami net  trys  3D keramikos spausdintuvai, suteikiantys naujų galimybių meno projektų įgyvendinimui.

Projekte dalyvaujantys užsienio ir Lietuvos menininkai atstovauja šiuolaikinį keramikos meną pasaulyje, dirba tarpdisciplininiame meno lauke. Simpoziumo metu dalyviai susipažįsta su vietine aplinka, kultūriniu kontekstu ir kuria kaulinio porceliano meno kūrinius, specialiai pritaikytus ir skirtus numatytoms parodų erdvėms.

Šis projekto etapas yra pagrįstas moksliniais tyrimais, proceso supratimu ir diskusija, siekiant atskleisti naujas idėjas ir atrasti naują porceliano tapatybę. Sukurti porceliano meno darbai bus pristatyti projekto parodoje „Porceliano tapatybė“ Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje ir  papildys Nacionalinio M.K. Čiurlionio muziejaus kolekciją. 

Parodos  „Porceliano tapatybė“ atidarymas įvyks liepos 13 d. 17 val. M. Žilinsko  dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaune).

Dalyviai:

Brian Benfer, menininkas, dirbantis keramikos ir instaliacijos srityse, JAV.

Nathan Betschart, dailės profesorius, San Diego Mesa koledžas, JAV.

Saulius Dirsė, Lietuva; Aida Dirsė, Lietuva; Elize Hiiop, Estija.

Una Mjurka, menininkė, Kalifornijos valstijos universiteto profesorė; Fresno, Latvija/JAV.

Lauri Kilusk, Estijos dailės akademijos lektorius, specializuojasi keramikos 3D spausdinimo srityje, Estija.

Anthony Stellaccio, menininkas, tarptautinės meno organizacijos „Artaxis“ koordinatorius, JAV.

Bart Vandeput, Alto universtiteto (Helsinkis) doktorantas, menininkas, kuris sieja meną ir ekologiją. Jo meninių tyrimų kryptis yra kognityvinė ekologija, sąmoningumo tyrimai, neurobiologija, energija ir žinios bei tapatybės filosofija,  Belgija/ Suomija.

Vykdant projekto edukacinę programą „Praeitis – dabartis – ateitis“ visi besidomintys yra kviečiami į atviras paskaitas ir menininkų kūrybos pristatymus VDA KF Keramikos ir porceliano katedros dirbtuvėse (V. Sladkevičiaus g. 6, Kaune). Liepos 11 d. 18 val. vyks vieša paskaita  „Kuratorystė keramikos mene“. Lektoriai: menotyrininkė Raimonda Kogelytė Simanaitienė, Lietuva;  Anthony Stellaccio, JAV.

Daugiau informacijos galite rasti interneto puslapyje www.porcelianosimpoziumas.lt

Projektą organizuoja VDA Kauno fakultetas, Keramikos ir porceliano katedra, vadovas VDA Kf Keramikos ir porceliano katedros vedėjas doc. Remigijus Sederevičius. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba,  Kauno  miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų