Portalo skaitytojas piktinasi, kad grafitų piešėjai baigia „nuteplioti“ visą miestą.
„2008 metų rudenį Kauno meras A.Kupčinskas leido teplioti miestą, bet tik trijose vietose. Šiandien rezultatą turime unikalų. Ištepliotas beveik visas centras, kituose Kauno rajonuose irgi apstu šio gatvės meno. Sunku net suvokti, kur yra vadinami grafitai, o kur elementari psichinio ligonio terlionė“, - rašo nepatenkintas skaitytojas.
Įdomu ar kas nors teiravosi gyventojų nuomonės apie šitą meną? Ypač tų, kurie tampa jo įkaitais? - klausia kaunietis.
Jo nuomone, pagrindinė grafitų idėja - nuspalvinti pilkas miesto sienas. Labiausiai žmones piktina ne patys piešiniai, bet vadinamieji bombingai (linijinės žymos) ir tagai (parašai). Daugelis žmonių klaidingai mano, kad, pavyzdžiui, užrašas ant sienos „Andrius lopas“ taip pat yra grafitai.
Užsienyje grafitai traktuojami kaip šiuolaikinio meno rūšis, o jais marginamos sienos įdomesnėse miesto vietose. Lietuvoje ši meno rūšis kol kas nelabai toleruojama dėl necivilizuotų grafitų „menininkų” talento proveržių ant ką tik nudažytų pastatų ar tvorų.
„Šio meno propaguotojai gali nevaržomai piešti ant Kęstučio gatvės viduryje ir Savanorių prospekto pradžioje esančių laikinų tvorų bei ant M.K Čiurlionio prospekte esančios triukšmo akustinės sienelės“, - rašo skaitytojas, atsiuntęs filmuotą medžiagą, kurioje matyti visas menas.
Naujausi komentarai