Pereiti į pagrindinį turinį

COVID-19 ir peršalimo ligos retina didžiųjų miestų viešojo transporto vairuotojų gretas

2022-01-08 17:57
DMN inf.

Peršalimo ligos retina miestų autobusų ir troleibusų vairuotojų gretas. Yra sergančių ir COVID-19. Įmonės dėlioja planus, kaip būtų, jei įsisukus omikron atmainai, dirbančiųjų dar labiau sumažėtų, informuoja LNK.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Įmonės „Susisiekimo paslaugos“ nuotr.

Kas dešimtas Vilniaus troleibusų ir autobusų vairuotojas šiuo metu dėl ligos nedirba. Daugelis gydosi peršalimą, keli – koronavirusą. Dirbančiųjų kol kas netrūksta, tačiau įmonė įspėja apie galimus autobusų ir troleibusų vėlavimus.

„Pernai tokiu pačiu metu situacija su susirgimu buvo beveik tokia pati. Realiai, įmonė yra buvusi panašioje situacijoje, turi išmoktų pamokų ir, matyt, dėliosis taip, kad keleiviai to nepajustų“, – teigė „Vilniaus viešojo transporto“ komunikacijos vadovė Giedrė Vinickienė.

Kaune situacija panaši – apie 10 proc. vairuotojų serga. Bendrovės valdžią guodžia tik tai, kad beveik visi darbuotojai yra vakcinuoti, likę – testuojasi.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Kitų miestų viešajame transporte peršalimo ligos ir koronavirusas dar neįsisuko, bet įmonių vadovai sako turintys pasiruošę atsarginius planus, kaip elgtis, jeigu darbuotojų dėl ligos kritiškai sumažėtų. „Visą laiką pereiname prie plano B, kuris turbūt taip simboliškai vadinasi, bet derinamės su savivaldybe, kuriuos mažiausiai skausmingus grafikus pamažinti ir tokiu būdu, kad kuo mažiau nukentėtų keleiviai“, – kalbėjo „Kauno autobusų“ transporto eksploatacijos direktorius Rimas Stankaitis.

Šalyse, kuriose siaučia koronaviruso omikron atmaina jau dabar trūksta darbuotojų. Jungtinė Karalystė, baimindamasi, kad liks ne tik be medikų, bet ir be šiukšlių išvežėjų, nuo pirmadienio įveda privalomą labiausiai paliestų sektorių darbuotojų testavimą. „Taigi Vyriausybė stengiasi apsaugoti svarbiausias šalies tarnybas, palaikyti tiekimo grandines ir stiprins sveikatos apsaugą, kad jie atlaikytų būsimą spaudimą. Nustatėme 100 tūkst. ypatingos reikšmės darbuotojų – nuo maisto pramonės ir transporto iki pasienio apsaugos. Nuo sausio 10-osios pradėsime testuoti šiuos darbuotojus kiekvieną darbo dieną“, – kalbėjo Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas.

Skelbiama, kad ir Lietuvoje omikron atmaina – jau dominuojanti. Naujų atvejų skaičius kasdien auga. Tačiau priemonės, galinčios suvaldyti omikron dar svarstomos. Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad tiek testavimo tvarkos, tiek izoliacijos terminas paaiškės kitos savaitės pradžioje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų