Dizaino konkurse geriausiai pasirodė merginos Pereiti į pagrindinį turinį

Dizaino konkurse geriausiai pasirodė merginos

2016-12-01 17:04

Jaunieji Kauno dizaineriai turėjo galimybę dalyvauti dizaino konkurse, kuriame vertinama ne tik estetika, bet ir funkcionalumas. Šį kartą geriausiai pasirodė merginos.

Pirmas konkursas

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Dizaino katedra pirmą kartą organizavo konkursą, kuriame studentai galėjo išbandyti savo jėgas. Buvo sudaryta speciali komisija, kuri vertino pastarųjų dvejų metų studentų baigiamuosius darbus.

"Nusprendėme surengti diplominių darbų konkursą. Ateityje į jį galėsime pasikviesti ir kitas aukštąsias mokyklas. Šis konkursas skyrėsi nuo kitų tuo, kad buvo vertinamas ne tik dizainas, bet ir gamyba bei tokių daiktų poreikis rinkoje. Komisiją sudarė dizaineriai, vienas jų – italas, verslininkas, rinkodaros specialistas ir architektas. Mes norėjome, kad komisija kitaip įvertintų ir į studentų darbus pažiūrėtų", – pasakojo Dizaino katedros vedėjas prof. Saulius Juozas Jarašius.

Toks konkursas leido ne tik pasižiūrėti, ar produktas sukurtas gražiai, turi išskirtinį dizainą, bet ir ar jį norės verslininkai gaminti, ar jis bus patrauklus vartotojams. Todėl konkurse dalyvavo realiai įgyvendinami ir masinei gamybai tinkantys studentų baigiamieji darbai.

"Konkursas leido užgauti studentų ambicijų stygą, kad jie ne tik sukurtų diplominį darbą, bet taip pat ir gautų prizų", – pastebėjo Dizaino katedros profesorius Jonas Venskūnas.

Šis konkursas – vienas iš Dizaino katedros 20-mečio jubiliejaus minėjimo renginių. Šiemet jame varžėsi tik Kaune studijavę dizaineriai. Tačiau kitąmet VDA sieks pritraukti ir kitas mokymosi įstaigas, o gal net įsiveržti ir į tarptautinius vandenis.

Konkursas leido užgauti studentų ambicijų stygą, kad jie ne tik sukurtų diplominį darbą, bet taip pat ir gautų prizų.

Įvertinti studentai

Katedros dėstytojų vertinimai skyrėsi nuo komisijos, nes pastaroji įvertino ir sąnaudas. Šiais ir praėjusiais metais VDA Kauno fakulteto Dizaino katedroje specialybę įgiję studentai varžėsi trijose kategorijose. Baldų dizaino kategorijoje komisija geriausiu darbu išrinko Robertos Laurinaitytės "Kėdę". Tai išskirtinio dizaino medinė kėdė, ant kurios yra įkomponuotos medžiagos skiautės.

"Ši kėdė yra labai patogi, šiek tiek juda ir yra etnologijos dizaino motyvų. Taip pat tai labai mimalistinė konstrukcija, nedaug medžiagos. Ji technologiškai labai lengvai gaminama ir sudarytų nedideles sąnaudas. Visa tai ir lėmė komisijos palankumą šiam baldui. Man atrodė, kad laimės komoda, kurią mes obuoliuku vadiname, bet paaiškėjo, kad ji būtų sunkiai pagaminama", – nugalėtoją pristatė prof. J.Venckūnas.

Transporto dizaino kategorijoje pirmą vietą pelnė Karolina Morkūnaitė, sukūrusį "Konceptualų katerį". Tai vėl nustebino VDA bendruomenę, nes visi tikėjosi, kad geriausiu transporto dizainu bus pripažintas mikroautobuso projektas. Dizaino katedros vedėjas prof. S.Jarašius pasakojo, kad katerio dizainas išskirtinis tuo, jog gali įvairiai transformuotis. Be to, jame atsiranda papildomos erdvės, kuriose gali būti įrengtos kajutės.

Gaminio dizaino kategorijoje nugalėjo dar viena mergina. Lazeriu gaminamų detalių staklių projektą sukūrusi Aistė Bankauskaitė privertė į sudėtingus dalykus pažvelgti labai paprastai. Ji sukūrė tokį dizainą, kuris tiko užsakovams ir bus realiai naudojamas. Žaliai juodoje dėžėje vyks sudėtingi, tačiau automatizuoti technologiniai procesai, kurie bus matomi per mažą langelį.

Virsta realybe

Dizaino katedroje jau antrus metus diplominių darbų gynimas vyksta visai kitaip. VDA pradėjo bendradarbiauti su įvairiais partneriais, kurie užsako realius produktus bei padeda studentams įgyvendinti sumanytą idėją.

"Pirmą kartą rengtame konkurse buvo pristatyti darbai, įgyvendinti kartu su partneriais. Anksčiau tarptautiniai vertintojai mums priekaištaudavo, kad visi mūsų studentų darbai būna tik spintose, tačiau dabar apie pusę darbų realiai įgyvendinami, nes partneriai finansuoja prototipų gamybą. Taip studentas įgauna daug daugiau patirties", – komentavo prof. J.Venckūnas.

Jis tikino, kad ir kitais metais bus galima pamatyti studentų darbų prototipų. Įgyvendinus pirminę idėją, galima išbandyti, ar viskas veikia, ar ką nors įrengti buvo tik teorinė galimybė. Be to, konkretūs užsakovai paprastai jau turi tam tikros patirties ir žino, kokie dalykai veikia, tad gali tinkama linkme pakreipti ir paties studento idėją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra