Šiais metais kauniečius savo vizitu pagerbs ir Šventojo sosto atstovas Lietuvoje apaštališkasis nuncijus Pedro López Quintana, aukosiantis Šv. Mišias.
„Renginys jau tapo tradicine miesto švente visai šeimai, tačiau nepraranda ir sakralumo. Nepaisant renginių įvairovės, Šv. Mišios ir gyvūnų palaiminimas išlieka pagrindiniu akcentu“, – sako Aistė Grybauskienė, Kauno senamiesčio draugijos vadovė.
Šventės ištakos
Miesto vizitine kortele tapęs renginys pirmą kartą surengtas 2013 metais. Tuomet aktyviai miesto gyvenimą budinanti Kauno senamiesčio bendruomenė sulaukė kunigo Paulius Sauliaus Bytauto vizito.
Iniciatyviems kauniečiams kunigas priminė legendą apie Šv. Pranciškų, kuris suprato gyvūnų kalbą, bendravo su jais ir juos globojo. Taip pat pasidalino noru Lietuvoje suburti žmones, mylinčius ir globojančius gyvūnus, kaip kad tai daroma visame katalikiškame pasaulyje.
„Sužinojom, kad, pavyzdžiui, kaimyninėje Lenkijoje gyvūnų globos diena yra ypatingai mėgstama visos šeimos šventė. Minios maldininkų su gyvūnais renkasi drauge, juos laimina vyskupai, vėliau vyksta šventė, kur bendraujama, dalinamasi patirtimi. Pas mus tuo metu nieko nevyko“, – prisimena A. Grybauskienė.
Visą laisvą laiką Kauno senamiesčio vystymui ir gaivinimui skirianti kaunietė į renginių grafiką tuomet įtraukė ir gyvūnų dienos šventės organizacinius darbus. Pirmaisiais metais užgimė ir tradiciniai šventės akcentai – Šv. Mišios, gyvūnų palaiminimas ir eisena su augintiniais.
„Jau po pirmo karto buvo akivaizdu, kad tokio renginio žmonėms labai reikėjo, – prisimena A. Grybauskienė. – Pamatėme, kad gyvūnų augintojai turi daug bendrų temų, nori dalintis patirtimi, ieško atsakymų į jiems rūpinčius klausimus. Tad kasmet renginį tik plėtėme.“
Pramogos vaikams ir šeimai
Pasak Kauno senamiesčio draugijos vadovės, po pirmojo sėkmingo bandymo, gyvūnų dienos šventė pasipildė edukacinėmis zonomis, įvairiais konkursais ir net tokiais renginiais, kaip pranciškoniškos košės virimas.
Į renginį buvo pradėta kviesti veterinarijos klinikas, veislynus, pasienio ir policijos kinologus, Lietuvos zoologijos sodo atstovus ir kitas organizacijas, kurių veikla susijusi su gyvūnais. Šiais metais bus dar daugiau naujienų.
„Visų pirma keičiasi vieta. Renginys ir eisena keliasi į Kauno pilies vidinę zoną, nes pernai pilies lomoje jau sunkiai tilpome. Ypatingai daug dėmesio ir naujovių skirta vaikams“, – pasakojo A. Grybauskienė.
Specialiai mažiesiems bus įrengta pramogų zona, su vaikų kambariais, batutais ir smaližių oaze. Pasirodymus dovanos Baltijos cirko artistai, o jų įrengtoje edukacinėje zonoje bus galima susipažinti ir išbandyti cirko inventorių.
„Be tradicinių klubų ir kilmingų veislynų pristatymų, pirmą kartą renginio teritorijoje bus sukurta kaimo zona su avimis, ožkomis, vištomis ir kitais gyvūnais, kuriuos galima pamatyti tik kaime pas močiutes“, – sakė renginio organizatorė.
Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, dienos renginyje vyks ir labdaros akcija ,,Sukurk jiems namus”. Geradarių padovanotos būdos bus dekoruojamos miestiečių, padedant M. Martinaičio dailės mokyklos auklėtiniams. Vėliau nauji namai iškeliaus į gyvūnų prieglaudas.
Šventės metų gyvūnų augintojai galės konsultuotis su veterinarijos gydytojais ir kitais specialistais dėl įvairių ligų, alergijų, skiepų, tinkamos mitybos, veisimo ar kitais klausimais.
Sulaukė ir nuncijaus dėmesio
Kauno senamiestyje vyksiantį renginį šiemet savo vizitu planuoja pagerbti ir Šventojo sosto atstovas Lietuvoje arkivyskupas Pedro López Quintana. Apaštališkasis nuncijus Šv. Jurgio kankinio bažnyčioje aukos Šv. Mišias, palaimins gyvūnus bei dalyvaus eisenoje aplink Kauno pilį.
„Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, diena yra itin svarbi mūsų gyvenime. Nenuostabu, kad ir nuncijus noriai prisideda prie šio renginio. Biblijoje rašoma, kad dievas sukūrė visus gyvūnus, žemės išteklius, o žmogus turi juos saugoti, globoti ir rūpintis. Ši diena puiki proga tai prisiminti ir susimąstyti“, – sako pranciškonas br. Juozapas Marija Žukauskas.
Pasak jo, ši diena yra švenčiama ir populiari visame katalikiškame pasaulyje, ir jam smagu matyti, kaip grupės entuziastų iniciatyva ši diena tapo Kauno miestelėnų švente.
Papūgėlės ir skraiduolės voverytės
Organizatoriai primena, kad Šv. Pranciškus buvo visų gyvūnų globėjas. Renginyje laukiami ne tik šunys, kurie kol kas sudaro daugumą dalyvių, čia galima atvykti ir su beždžionėlėmis, jūrų kiaulytėmis, pitonais, papūgėlėmis, šimtakojais ar žirgais. Laukiami ir tie, kurie dar neturi savo augintinių – renginyje veiks ,,Būsimo šeimininko akademija”.
Užsukę į Veterinarijos akademijos studentų atstovybės palapinę rasite atsakymus į rūpimus klausimus apie gyvūnų priežiūrą, galėsite pasikonsultuoti, jeigu neapsisprendžiate, kokį gyvūną auginti.
Kauniečių su savo augintiniais eisenoje, o po to ir studentų palapinėje galėsite sutikti Laurą Dobrovolskaitę ir jos augintines skraiduoles voverytes. Ji į renginį pasiims porelę: Kseną ir Gyzmau. Šios voverytės renginyje dalyvavo ir pernai bei sulaukė didžiulio susidomėjimo. Visi norintieji turėjo progą ne tik daugiau sužinoti apie šiuos dar neįprastus Lietuvoje gyvūnus, bet ir juos paglostyti. "Prie dėmesio jie buvo pratinami nuo mažumės, tad yra nebaikštūs, leidžiasi glostomi. Pavargę nuo dėmesio tiesiog pasislepia", - pasakojo jų šeimininkė Laura, penkto kurso veterinarinės medicinos studentė.
Ji patarė gyvūnus nuo mažumės pratinti prie kitų gyvūnų, žmonių. Jauni gyvūnai socializuojasi ir vėliau tokiuose renginiuose nejaučia diskomforto gana greitai.
Renkantis augintinį ji patarė realiai įvertinti visas aplinkybes, kuo daugiau sužinoti apie pasirinktą veislę, rūšį. Studentė apgailestavo, kad neretai gyvūnai, neatitikę šeimininko poreikių ir galimybių, tampa benamiais ir tokių vis daugėja.
Renginio pradžia – 10:30 val. Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje, po kurios vyks iškilminga eisena aplink Kauno pilį. Vidurdienį prasidės pramoginė dalis su veislynų ir kitų klubų, organizacijų kinologų pasirodymais bei programomis.
Naujausi komentarai