Pereiti į pagrindinį turinį

Iki Naujųjų metų Kaune neliks dar 150 avarinės būklės medžių

2013-12-01 09:12

Kaune vėl burzgia pjūklai, nes atnaujinti avarinės būklės medžių kirtimo darbai, kurie truks iki šių metų pabaigos. Aplinkosaugininkai ramina: daugiau medžių atsodiname, nei išpjauname.

Šalinti Kaune augančius avarinės būklės medžius aplinkosaugininkai pradėjo praėjusių metų pabaigoje. Inventorizavus visus miesto želdinius, paaiškėjo, kad Kaune auga apie 8 tūkst. paliegusių medžių, keliančių pavojų aplinkiniams.

„Jau nupjovėme apie 500 medžių, tačiau atsodinome kur kas daugiau liepų, kaštonų, įvairių krūmų“, – portalui pasakojo Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė. Medžiai buvo kertami ir atsodinami Centro, Žaliakalnio, Petrašiūnų ir Vilijampolės seniūnijose.

Pavasarį sustabdę medžių pjovimą, aplinkosaugininkai pjūklų vėl ėmėsi šį mėnesį.

„Šiltuoju metu laiku geriau sodinti naujus medžius, nei pjauti senus“, – aiškino R. Savickienė.

Iki metų pabaigos mieste žadama nupjauti 150 avarinės būklės medžių Vilijampolės ir Panemunės seniūnijose.

Anot R. Savickienės, įvairiose gatvėse ir kiemuose pjaunama po vieną ar du paliegusius medžius. Parkuose tenka pašalinti ir dešimtis medžių.

„Gaila, bet niekaip negalime užbaigti visų darbų Žaliakalnyje. Aušros g. auga nemažai prastos būklės medžių, tačiau užstrigo derinimai su Kultūros paveldo departamentu. Mes negalime išduoti leidimų kirsti medžius be jų sutikimo, – aiškino skyriaus vedėja. – Kad darbai nesustotų, dirbame kitose seniūnijose.“

Kiekvienoje seniūnijoje auga skirtingas skaičius prastos būklės medžių, vienoje keli šimtai, kitoje beveik pusę tūkstančio. Žinoma, skaičiai kasmet kinta, nes dėl vėtrų kai kurių želdinių kamienai įskyla, medžiai suserga, todėl avarinės būklės medžių tik daugėja.

Iškart išpjauti visų šių medžių aplinkosaugininkai nesiryžta, nes mieste atsivertų daug tuščios erdvės.

„Mes nenorime išpjauti visų medžių, o po to laukti, kada turėsime lėšų juos visus atsodinti, todėl viskas daroma palaipsniui. Neskubame“, – aiškino R. Savickienė.

Aplinkosaugininkai darbus suplanuoja taip, kad kiek želdinių nupjauna, tiek ir būtų atsodinta.

„Atsodiname ne tik tuos medžius, kuriuos išpjovėme, bet ir tuos, kurie prieš daugelį metų toje gatvėje buvo nulūžę ar kažkas kitas juos nupjovė“, – tikino vedėja.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų