Bendrovė „Debris“ Aplinkos apsaugos agentūrai pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimui gauti. Per metus ketinama sutvarkyti 57,4 tūkst. t pavojingų ir 128,5 tūkst. t nepavojingų atliekų. Bendrovėje bus priimamos dumblo ir grunto, statybinės ir griovimo, terminių procesų, mineralų fizinio ir cheminio apdorojimo bei medienos atliekos. Planuojamos ūkinės veiklos metu bus siekiama kuo daugiau atliekų perdirbti į biokurą, atsijas, skaldą. Netinkamos perdirbti atliekos bus perduodamos atliekų tvarkymo įmonėms.
Savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis tvirtina, kad toks leidimas negali būti išduotas ir tai grindžia teisiniais argumentais. „Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatyme nurodyta, kad zonoje įmonėms draudžiama užsiimti pavojingų ir radioaktyviųjų medžiagų gamyba, perdirbimu, laikymu, nukenksminimu, taip pat aplinkai pavojingų medžiagų gamyba“, – pabrėžė R.Pudževelis.
Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad Kauno LEZ valdymo bendrovė nėra suteikusi „Debriui“ leidimo savo teritorijoje vykdyti pavojingų atliekų tvarkymo veiklą. Administracijos direktorius pastebėjo, kad rengiant paraišką nebuvo įvertintas planuojamos ūkinės veiklos poveikis paviršiniams ir požeminiams vandens telkiniams.
„Apsiribojama tik didžiausių vandens telkinių – Neries, Kauno marių – paminėjimu, nenagrinėjant artimiausių vandens telkinių ir planuojamos ūkinės veiklos poveikio jiems“, – teigė R.Pudževelis.
Be to, žemės sklypas patenka į Kauno oro uosto sanitarinę apsaugos zoną. Vadovaujantis Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų 17 punktu, oro uosto sanitarinės apsaugos zonoje objektų statyba ir ūkinė veikla turi būti suderinta su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Civilinės aviacijos administracija. Anot rajono savivaldybės, bendrovė „Debris“, teikdama paraišką Aplinkos apsaugos agentūrai, nepateikė duomenų, kad jos planuojama ūkinė veikla suderinta su šiomis institucijomis.
Naujausi komentarai