Pokyčiai salėje
Vasario mėnesį posėdis prasidėjo nuo instrukcijų, kaip elgtis su atnaujinta balsavimo sistema. Nuo šiol tarybos nariai balsuos ant pulto, kuris turi liečiamą ekraną. Didžiojoje salėje įrengta balsavimo sistema yra visose tarybos narių vietose. Tolimesni stalai skirti svečiams, todėl čia balsavimo pultų nėra. Atnaujinti ir ekranuose matomi balsavimai.
Dabar galima diagramomis matyti, kiek tarybos narių balsavo už sprendimo projektą, kiek – prieš, ir kiek susilaikė. Taip pat ekrane pateikiama informacija apie tai, koks klausimas pristatomas, kiek tarybos narių dalyvauja, kuris jų nori pasisakyti.
Tiesa, ankstesnėje versijoje buvo galima matyti, kaip balsavo konkretus tarybos narys. Pagal jo sėdimą vietą ekranuose buvo atvaizduojamas burbuliukas raudonos, žalios ar geltonos spalvos, tad iš karto buvo matyti, kaip balsavo tiek pavieniai tarybos nariai, tiek ir frakcijos. Atnaujinus sistemą po balsavimo ekranuose rodoma tik bendra informacija, kiek tarybos narių balsavo už konkretų klausimą.
Klausimų maratonas
Prisijungus prie naujos balsavimo sistemos, prasidėjo svarbiausių Kauno miesto klausimų sprendimų maratonas. Tiesa, ne visiems tarybos nariams iš karto pavyko perprasti naująją sistemą, todėl posėdžio metu jie balsu įgarsino, kaip balsavo už kai kuriuos projektus.
Patvirtinus 2025-2027 metų strateginį veiklos planą, Kauno politikai ėmėsi miesto biudžeto. Tai svarbiausias šių metų dokumentas, kuriame nugulė, kam bus skirtas finansavimas. Tiesa, nors biudžetas – rekordinis, jį dar teks tikslinti kituose tarybos posėdžiuose, nes dar nėra aišku, kiek Vyriausybė skirs kelių tvarkymui bei kiek Kaunas gaus ES paramos įvairių projektų įgyvendinimui.
Be to, patvirtinta „Kauno akcentų“ programa. Jau aišku, kad Ąžuolyne atsiras naujas akcentas, kuris atiduos duoklę karaliams. Taip pat pirmajame šių metų tarybos posėdyje įsteigtas vidaus vandenų uostas R. Kalantos gatvėje, vadinamojoje Neptūno įlankoje. Sprendimu nustatytos ir uosto akvatorijos ribos, paskirtas uosto valdytojas. Tikimasi, jog tai tik paskatins laivybą Kauno mariose bei Nemune.
Viso vasario mėnesio posėdyje apsvarstyta daugiau nei 150 klausimų, nemažai jų – susiję su nekilnojamojo turto pardavimu ar nuoma.
Po posėdžio socialdemokratų frakcija siūlė įtvirtinti dalyvaujamąjį biudžetą, kai gyventojai galėtų nuspręsti, kam skirti dalį miesto pinigų, kokius projektus įgyvendinti. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija pareiškė, kad dabar yra ydinga praktika svarstant miesto biudžetą. Dabar esą Ekonomikos ir finansų komitetui buvo teikti biudžeto siūlymai, tačiau komitete jie nebuvo tinkamai pristatyti, nes apibendrintus siūlymus pristatė administracija, o ne tarybos nariai. Taip esą užkertamas kelias balsuoti už tarybos narių siūlymus.
Naujausi komentarai