Ilgą atstumą Kauno klinikų požeminiais tuneliais darbuotojai įveikia ne pėsčiomis, o kur kas efektyvesniu būdu – paspirtukais.
Klinikų padalinius jungiančiais tuneliais, kurie sudaro beveik 4 km, kasdien paspirtukais gabenami pacientų dokumentai ir tyrimai.
Idėja gydymo įstaigos tuneliais važinėtis paspirtukais kilo patiems Kauno klinikų darbuotojams.
Skubiosios medicinos klinikos vyresnioji slaugytoja Liana Mitkienė pasakojo, kad tokią idėją parsivežė iš Švedijos, kur paspirtukais naudojosi ir statybininkai, ir medikai.
Grįžusi į Lietuvą L.Mitkienė apie šią idėją užsiminė Skubiosios medicinos klinikos vadovui. "Atsiliepimų iš pradžių buvo visokių – iškart nesulaukiau didelio entuziazmo", – prisiminė vyresnioji slaugytoja. Tiesa, gydymo įstaigoje dirbantis jaunimas pasiūlytą sumanymą priėmė geranoriškai.
Skubiosios medicinos klinikoje dirbantis jaunuolis, pagalbinis darbuotojas Vaidas pripažino, kad atsiradę paspirtukai gerokai pakeitė darbą.
"Tyrimus atvežame kokius tris kartus greičiau. Malonu ir pačiam – nėra tokios apkrovos, nes vaikščioti reikėdavo daug", – pasakojo jaunuolis.
Jis prasitarė, kad važinėjimasis paspirtuku pralinksmina darbo dieną, suteikia energijos ir adrenalino. L.Mitkienė tvirtino, kad važinėti ne darbo tikslais, o tik savo malonumui yra draudžiama. Anot jos, tokiai pramogai net laiko nebūtų.
Kauno klinikose vienintelė Skubiosios medicinos klinika naudojasi paspirtukais ir taip pagreitina dokumentų bei tyrimų pergabenimą. "Kiek girdėjau, Urologijos klinikos rezidentai taip pat neseniai nusipirko paspirtuką, bet juo važinėja, kad konsultuotų pacientus", – pasakojo L.Mitkienė.
Regis, šios transporto priemonės atsisakyti nežadama. Kauno klinikų Viešosios komunikacijos tarnybos vyriausioji specialistė Austė Aleksandravičiūtė-Šviažienė patikino, kad jokių nelaimingų atsitikimų nebuvo, o pacientai ir jų artimieji niekada nepareiškė pretenzijų dėl šios netradicinės transporto priemonės, naudojamos tuneliuose.
Naujausi komentarai