Kauno technologijos universitetas (KTU) išsirinko naują rektorių. Juo tapo profesorius Petras Baršauskas, įveikęs kadenciją baigusį profesorių Raimundą Šiaučiūną.
KTU auloje antradienį surengtas atviras universiteto tarybos posėdis, į kurį susirinkusi universiteto bendruomenė susipažino su pretendentais į rektorius. Po to daugiau kaip dvi valandas truko uždaras KTU tarybos posėdis, kurio metu buvo slaptai balsuojama dėl naujojo rektoriaus.
Iš vienuolikos tarybos narių septyni savo balsus atidavė ISM mokslo prorektoriui P.Baršauskui, keturi palaikė ligšiolinį rektorių R.Šiaučiūną. Mokslų daktaras ir bendrovės „Skubios siuntos“ direktorius Vladas Lašas po prisistatymo savo kandidatūrą atsiėmė.
KTU tarybos pirmininko profesoriaus Arvydo Janulaičio nuomone, dauguma tarybos narių sprendimą dėl rektoriaus priėmė dar prieš savaitę.
„Tokia procedūra nereglamentuota, bet mes paprašėme kandidatų ateiti į susitikimus, per kuriuos tarybos nariai uždavė jiems įvairiausių klausimų. Būtent per tuos susitikimus susirinkome daugiausia informacijos, o šis prisistatymas buvo svarbiausias bendruomenei“, - kalbėjo A.Janulaitis.
Pirmasis iš kandidatų prieš mokslo bendruomenę stojo P.Baršauskas. Pirmiausia jis išvardijo savo mokslo pasiekimus: profesoriui teko stažuotis arba kelti kompetenciją visuose geriausiuose pasaulio universitetuose. Tačiau, kaip pats sako, nepervertina laipsnių ir vardų, kuriuos yra gavęs.
„Esu ragavęs ir inžinierinių mokslų, ir socialinių. Paskutinius aštuonerius metus dirbu modernios vadybos privačiame universitete. Turėjau labai geras galimybes dalyvauti aukštojo mokslo reformoje, man pavyko kitu kampu pamatyti valstybinius universitetus, jų problemas“, - kalbėjo P.Baršauskas. Jis tikino, kad nebuvo užleista ir mokslinė veikla – per pastarąjį dešimtmetį buvo išleistos aštuonios monografijos.
Tapęs rektoriumi P.Baršauskas žadėjo stengtis paversti KTU patraukliu studentams ir dėstytojams. Svarbiausias universiteto tikslas – tapti lyderiu Lietuvoje ir Europoje.
„Dabar konkuruojame tarptautinėje erdvėje, todėl būtini pokyčiai. Vakarų Europa gavo didelius pinigus, pritraukdama studentus iš Rytų Europos. Mes galime papildyti auditorijas, pasikviesdami studentų iš Ukrainos, Baltarusijos ir kitų šalių“, - studentų mažėjimo problemos sprendimą pasiūlė P.Baršauskas. Jo nuomone, pritraukti studentų iš užsienio pavyktų įvedus programų užsienio kalbomis.
Bendruomenės simpatijų kandidatas siekė žadėdamas naują skatinimo sistemą. Esą kiekvienas būtų vertinamas ir skatinamas ne pagal amžių, bet pagal sugebėjimus.
„Turime atidaryti duris talentingiems, jauniems dėstytojams. Amžius – ne vienintelis kriterijus“, - pabrėžė P.Baršauskas. Tarp jo tikslų – laisva akademinė nuomonė, kurią kiekvienas dėstytojas galėtų reikšti ir tuomet, kai ji nesutampa su vadovybės nuostatomis.
Paklaustas, kodėl dalyvavo KTU rektoriaus rinkimuose, P.Baršauskas demonstravo visišką pasitikėjimą: „Esu dalyvavęs visose aukštojo mokslo reformos darbo grupėse, nesu susaistytas verslo interesų, matau KTU problemas ir žinau, kaip jas spręsti“.
Ketverius metus KTU rektoriaus pareigas ėjęs R.Šiaučiūnas stovėdamas prieš auditoriją buvo įsitikinęs, kad gali tęsti darbus dar vieną kadenciją. Profesoriaus vizija: geriausias Lietuvoje technologijų universitetas, priskiriamas pasaulio universitetų elitui. Šalia technologijų jis skatintų ir socialinių, humanitarinių bei biomedicinos mokslų studijas.
„Pastaruoju metu universitete įsteigta 31 nauja studijų programa. Tačiau ne greta kitų, o vietoj 23-jų ne visai laikmečio poreikius atitinkančių programų. Jeigu netobulėji, nesikeiti, vadinasi – atsilieki“, - apie būtinus pokyčius kalbėjo R.Šiaučiūnas.
Plačiau apie rinkimus skaitykite trečiadienį dienraštyje "Kauno diena".
Naujausi komentarai