Pereiti į pagrindinį turinį

Nemunas lipa iš krantų: užlieta Santaka, vanduo pakilęs ir kitose vietose

2022-02-21 14:23
DMN inf.

Nuo praėjusios savaitės kauniečiai gali stebėti gerokai pakilusį Nemuno ir Neries vandens lygį. Santakoje šiuo metu sumažėjo vietos, kur galima pasivaikščioti, tačiau pakilęs vanduo suteikia visai kitą šios vietovės vaizdą, tad pasigrožėti tikrai yra kuo.

Vaizdas visai kitoks

Šiuo metu Nemune ir Neryje gausu vandens. Kauniečiai net juokauja, kad hidrologinės sausros tikrai nėra. Santakoje dalį pakrantės užliejo vanduo. Ties Vytauto bažnyčia bei Nemuno krantinėje, vedančioje link „Žalgirio“ arenos, taip pat vandens lygis gerokai aukštesnis, nei įprastai.

„Tikrai Nemunas kitaip atrodo, kai vanduo beveik siekia krantinėje įrengtas tvoreles. Santakoje taip pat pilna vandens, viskas iš upių krantų išlipo“, – pastebėjo kaunietė Laura.

LNK reportažas:

Primename, kad dėl pakilusio vandens savaitgalį buvo neįveikiami ir dalis dviračių takų. Tuomet miestiečiai juokavo, jog dviratį reikia palikti namuose, o pasiimti baidares.

Pakilęs vanduo

Pakilusį vandens lygį upėse lėmė tai, kad šiemet žiemą iš tiesų buvo sniego, dalis vandens telkinių buvo padengti ledu, tad dabar tirpstantis ledas ir sniegas suteka į upes.

Lietuvos hidrometeorologai nuolat stebi vandens lygį šalies upėse. Štai vasario 21-osios dienos duomenimis, Nemune ties Lampėdžiais šiuo metu vandens lygis yra 254 cm, kai apie sausio 24 dieną vandens lygis tebuvo vos apie 25 cm. Arčiau Kauno centro dabar Nemuno lygis nesiekia 2 metrų, nors nepasiekus Nemuno salos, vandens lygis upėje viršija ir 3 metrus.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Kol kas nėra duomenų, koks Neries upės ties Kleboniškiu vandens lygis, tačiau Jonavoje fiksuojama 217 cm, nors prieš mėnesį buvo vos 80 cm.

Šiuo metu pavojaus, kad bus užsemtos Kauno miesto ir rajono gyvenvietės, nėra. Tačiau reikia nuolat stebėti, ar vandens lygis nepradės kilti staiga. Visgi, daugiau problemų Neryje kildavo tuomet, kai susidarydavo ledų sangrūdos, tačiau šiuo metu upėje jų nėra, todėl ir neplanuojami didesni potvyniai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų