Gegužės pradžioje iš namų Prancūzijos pietuose išvažiavęs Paulis Martinas lygiai po keturių mėnesių atsidūrė Kaune. 34 metų vyras kelionei pasirinko neįprastą transporto priemonę – velomobilį.
Miega lauke
Pakrante pro Belgiją ir Olandiją keliautojas pasiekė Skandinaviją, aplankė kelias salas, prasuko pro Estiją bei Latviją ir atsidūrė Lietuvoje. Pernakvojęs Vilniuje, Trakuose ir Vievyje, pakeliui į Lenkiją Paulis užsuko į Kauną.
Dar kupinas jėgų, bet dėl artėjančių šaltų orų skubantis grįžti namo vyras, sakė tiksliai neskaičiavęs, kiek kilometrų jau įveikęs. Velomobilio padangas reikia keisti kas 4–6 tūkst. km – tą padaryti jam ir prireikė Kaune. Vis dėlto neatsirado nė vieno meistro, galinčio ar mokančio tai padaryti.
Paprastai parkuose ir miškuose palapinėje nakvojantis Paulis Kaune jos statytis nedrįso – miestą pasiekė penktadienio vakarą. Būtų pernelyg rizikinga vien žinant, kad jo transporto priemonė kainuoja apie 5 tūkst. eurų. Tą naktį nusprendęs praleisti nakvynės namuose Paulis atsidūrė vienų kauniečių kiemelyje.
"Likimas man šypsosi. Visą kelionę man labai sekėsi, nepatyriau jokių nemalonių incidentų. Sutikau daugybę įdomių žmonių, kurie buvo labai draugiški", – pasakojo optimistas keliautojas.
Sukando uodai
Lankydamas skirtingas šalis Paulis ne tik poilsiavo, bet ir darbavosi. Prancūzijoje slidinėjimo trasose dirbantis ir auksines rankas turintis vyras keliaudamas siūlydavo suremontuoti namus. Taip kažkiek užsidirbdavo ir važiuodavo toliau. Kiekvienoje vietoje jis apsistodavo ne ilgiau kaip parą, nebent reikėdavo skalbti miegmaišį ar padirbėti.
Kai kuriose vietose sunku buvo apsistoti ir dėl gamtinių sąlygų. Nakvojimas Karelijos miške Suomijoje jam priminė košmarą.
"Ten buvo neįtikėtinai daug uodų, buvo neįmanoma pasilikti. Miške radau moterį, kuri buvo taip sugelta, kad nebegalėjo paeiti. Nešiau ją į ligoninę", – prisiminė Paulis.
Problemų keliauti sukeldavo ir dideli magistraliniai keliai, kuriais važiuoti velomobiliu labai pavojinga. Šaligatvius, nedidelius keliukus ar dviračių takus pasirenkantis keliautojas dėl to kartais pasinaudodavo traukiniais ar autobusais.
Kelionė pabrango
Taip atsitiko ir Kaune. Į Prancūziją skubantis grįžti Paulis kelionei į Lenkiją galėjo rinktis tik žvyrkelius, kuriais važiuoti velomobiliu būtų sudėtinga ir užtruktų daug laiko. Tad į Varšuvą jis nutarė važiuoti autobusu.
65 litus turėjusi kainuoti kelionė netikėtai pabrango iki 350 litų, kuriuos vairuotojas iš Lenkijos įsidėjo sau tiesiai į kišenę. Tiek buvo įkainotas Paulio bagažas, nors bendrovės atstovė tikino, kad jam tai atsieis iki 35 litų. Nors autobusas ir jo bagažinė buvo tušti, keliautojas nebegalėjo ginčytis – tuomet būtų dar parai likęs Kaune. Kitos išeities jis neturėjo, nes prieš kelis metus iki sienos su Lenkija vykdavęs traukinys šiuo metu iš Kauno nevažiuoja.
Išmaišė pasaulį
Paulis skubėjo grįžti namo ne tik dėl artėjančių šalnų, kai nakvoti palapinėje bus sudėtinga, bet ir dėl Prancūzijoje sutarto darbo – gruodžio pradžioje jis turi pradėti dirbti slidinėjimo trasoje. Tą patį Paulis darė ir keliaudamas po įvairias pasaulio šalis.
Pasaulį išmaišiusio prancūzo sąraše ne tik Europa. Po keletą metų jis gyveno Kanadoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, keliavo po Pietryčių Aziją, Japoniją ir įvairias salas.
Jis užsiminė, kad gyvendamas Naujojoje Zelandijoje susitaupė tiek pinigų, kiek niekada nebūtų sutaupęs Prancūzijoje. Tad kelionės – ne tik gyvenimo būdas, bet ir galimybė užsidirbti.
Šeimos dar nesukūręs 34 metų Paulis kol kas apie tai neplanuoja. "Kaip galėčiau bastytis su velomobiliu po Europą, jei namuose manęs lauktų žmona su vaikais? Tiesiog kol kas renkuosi tokį kelią. Gal aš pats dar vaikas", – juokėsi entuziastingas keliautojas.
Naujausi komentarai