Lietuvos himną šiandien giedojo tūkstančiai šventiniais akcentais pasipuošusių Kauno mokyklų mokinių, susibūrusių Aleksoto apžvalgos, Milikonių, Pelėdų kalno, Paminklinės Kristaus prisikėlimo bažnyčios apžvalgos aikštelėse, ant Savanorių pr. kalno, kitose Kauno vietose.
Kaip pasakojo Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos direktorė Lina Viršilienė, akcija „Pasveikinimas Kaunui – „Tautiška giesmė“ nuo miesto kalvų“ skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 32-osioms metinėms bei Ukrainos tautos pagerbimui ir palaikymui.
Kovo 11-ąją ar jos išvakarėse rinktis Aleksoto kalno apžvalgos aikštelėje progimnazija puoselėja jau daugiau kaip dešimtmetį. Iš pradžių aikštelėje rinkdavosi tik progimnazijos atstovai. Jėzuitų gimnazijai ėmus rinktis Jėzuitų vienuolyno apžvalgos aikštelėje – terasoje „Tautiška giesmė“ ir linkėjimai pradėjo sklisti abiejuose Nemuno krantuose. „Vėliau prisijungė ir J.Jablonskio gimnazija ant Prisikėlimo bažnyčios. „Saulės“ gimnazija kasmet rengia flashmobą ant Savanorių pr. kalno ir kt.“ – apie iniciatyvos plėtrą pasakojo direktorė.
Tirkiliškių pradinė mokykla, jos žiniomis, pasirinko Tirkiliškių kalvą, kai kurios įstaigos pasirinko skverus, nedidelius amfiteatrus, vietas, reikšmingas, svarbias bendruomenėms.
„Tokios visuotinos akcijos kaip šiemet dar nebuvo. Iš viso įsitraukė penkiasdešimt švietimo ir ugdymo įstaigų“, – ketvirtadienio rytą skaičiavo L.Viršilienė.
Viskas prasidėjo nuo 2011 metų, kai tuomet kovo 11 d. Japoniją sukrėtė vienas didžiausių žmonijos užfiksuotų žemės drebėjimų, o po to ir pragaištingi milžiniško cunamio padariniai. Žuvo daugybė japonų, buvo sugriauta daugybė pastatų. J.Dobkevičiaus progimnazija tuomet surengė palaikymo akciją. Japonijos ambasadorei buvo perduota surinkta parama, įvairūs vaikų darbeliai. Labai prisidėjo visa Aleksoto bendruomenė.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
„Ant apžvalgos aikštelės šlaito tada pasodinome pušelę, simbolizuojančią dviejų šalių solidarumą, draugystę. Nuo to laiko mūsų Kovo 11-osios renginiuose lankosi Japonijos ambasadoriai. Mums Kovo 11-oji – valstybingumo šventė, Japonijai ši diena – šalies sukrėtimo diena. Nelaimės sujungia, išsivysto gražios draugystės“, – pasakojo L. Viršilienė. Nuo to laiko Aleksote vystomos įvairios iniciatyvos bendruomenės, švietimo, kultūros ir įvairios mainų programos su Japonija.
Palaikome ir meldžiamės už Ukrainos tautą, kuri šiuo metu kovoja už Laisvę ir mūsų visų ateitį.
Šiemet renginyje Aleksoto apžvalgos aikštelėje dalyvavo naujasis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Ozaki Tetsu.
„Mes esame su jumis“ 2011 metais tarėme Japonijos tautai. Šiandien tą patį svarbu ištarti ukrainiečiams, kenčiantiems dėl karo. Šią baisią nelaimę sukėlė ne gamtos stichija, o žmogus. Palaikome ir meldžiamės už Ukrainos tautą, kuri šiuo metu kovoja už Laisvę ir mūsų visų ateitį“, – teigė progimnazijos vadovė.
Ji kalbėjo, kad Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną turime švęsti ypač šiomis aplinkybėmis, kad niekas nedrįstų kėsintis į mūsų laisvę, jos neigti.
Naujausi komentarai