Kauno miesto savivaldybės bei Kauno kultūros centro organizuojamoje šventėje mažieji džiaugėsi kūrybinėmis veiklomis, o vyresnieji – Romualdo Požerskio fotografijų paroda bei vakarą vainikavusiu Kauno bigbendo ir Povilo Meškėlos koncertu.
Atmintis gyva
1989 metų rugpjūčio 23 d. nuo Vilniaus iki Talino driekėsi gyva žmonių grandinė, siekianti 650 km, kurios Baltijos šalys niekada neužmirš, o į pasaulio atminties registrą įtrauktas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio, Estijos ir Latvijos liaudies frontų organizuotas liudijimas kiekvienais metais primena, kodėl esame laisvi.
Prabėgus 32 metams nuo šio istorinio įvykio datos, Kauno Vienybės aikštėje buvo galima išvysti įvairaus amžiaus žmones, švenčiančius Baltijos kelio metines bei siekiančius, kad apie tai prisimintų ir jų atžalos.
Mažiesiems buvo parengta speciali kūrybinė programa. „Piname draugystės apyrankes iš trijų Baltijos šalių vėliavų spalvų, tai – simbolinis veiksmas. Baltijos kelyje žmonės, kaip broliai ir seserys, stovėjo susikibę už rankų, todėl šiandien mes kviečiame pinti draugystės apyrankes“, – pasakojo Lietuvos švietimo istorijos muziejaus atstovė Loreta.
Baltijos kelyje žmonės, kaip broliai ir seserys, stovėjo susikibę už rankų, todėl šiandien mes kviečiame pinti draugystės apyrankes.
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos kūrybinės dirbtuvės kvietė spręsti galvosūkius ir žaisti stalo žaidimus, o Kauno Taikomosios dailės mokykla – tapyti tautinius simbolius ant viso kūno.
Kauno apskrities viešoji biblioteka organizavo kultūrinę edukaciją „Susipažink su Kauno istorija“, kurios metu buvo galima patyrinėti miesto paveldo objektus bei pagaminti atsisveikinimo su vasara atvirukus.
„Rašome laiškus sau arba artimam žmogui, dekoruojame juos Lietuvos vėliavos spalvomis ir taip atsisveikiname su prabėgusia vasara“, – veiklomis dalijosi bibliotekos atstovė.
„Pirmiausia prisimename vienybę“
Šalia kūrybinių dirbtuvių praeivius stabtelėti bei pasigrožėti ragino žymaus fotografo ir fotomenininko Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Baltijos kelias“. Dar šių metų liepos 7-ąją septyniasdešimties metų jubiliejų minėjusį fotomenininką R. Požerskį už nuopelnus pagerbė ir sveikino buvę ir esami šalies vadovai, visuomenė.
Renginio vedėjas Tomas Jarusevičius taip pat pasidalijo Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos sveikinimu, susijusiu su fotomenininko paroda: „Atsigręžę į sąstingio lūžio laikus, pirmiausia prisimename Vienybę. Vienybė buvo ta jėga, kuri suskaldė imperiją, tapo postūmiu procesui, pakeitusiam istoriją.
Šios kelionės į laisvę metu R. Požerskis lyg atidus metraštininkas savo fotografijose atskleidžia tuos milžiniškus pokyčius, vos per penkerius metus kardinaliai pakeitusius Lietuvą. Tikiu, kad šis liudijimas ne tik padės suvokti, kaip atgimė moderni, nepriklausoma Lietuvos valstybė, bet taip pat įkvėps kiekvieną žmogų, kaip ir kiekvieną tautą, drąsiai rinktis tiesos ir laisvės kelią!”
Legendinės dainos
Šventę vainikavo koncertinės įstaigos „Kauno Santaka“ atstovaujamas profesionalus džiazo orkestras „Kauno bigbendas“, vadovaujamas kompozitoriaus, dirigento Jievaro Jasinskio, bei gerai žinomas Lietuvos roko dainininkas Povilas Meškėla.
Koncerte buvo galima išgirsti legendines Stasio Povilaičio dainas: „Sudeginti tiltai“, „Pavasaris gimtinėje“, „Senelė“, „Aidi lopšinė“ ir daugelį kitų, taip pat specialiai šiai šventei dedikuotą Gyčio Paškevičiaus kūrinį „Mano kraštas“.
„Sveikiname su nuostabia data – Baltijos kelio metinėmis“, – nuo scenos kalbėjo roko pažiba P. Meškėla ir kartu su orkestru atliko paskutinį kūrinį „Švieski man vėl“.
Naujausi komentarai