Informacija apie įvykį lapkričio 17-osios vakarą pasidalijo fiesbuko grupės „Romainiai-Naujieji Romainiai“ nariai. „Gyventojai susirūpino, ar gražu, taip daryti, iššaudžius fejerverkus palikti dėžes degti atvira liepsna šalia gyvenamųjų namų?!“ – piktintasi socialiniame tinkle.
Pasak tenykščių, kažkas šaudė fejerverkus, nufilmavo ir išvažiavo, o po dešimties minučių pro langą buvo matyti atvira ugnis abejose vietose, kur šaudyti fejerverkai.
Greta šių prierašų pateikti ir piktavališkos veiklos įrodymai – matyti šalia žolės ir net žolėje padėtos dėžės, kuriose buvo pirotechnikos gaminiai. Kai kurios jų – jau spėjusios užsiliepsnoti, todėl ugnies gesinti čia lėkė Kauno apskrities ugniagesiai.
Jų teigimu, pranešimas apie įvykį buvo gautas 21.26 val. Atvykus tarnybai paaiškėjo, kad Kaimelės ir Kudrėnų gatvių sankryžoje dega žolė. Ugniagesiai ugnį gesino keturiais kibirais vandens.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento puslapyje nurodoma, kaip saugiai elgtis naudojant pirotechnikos gaminius:
– pirotechnika nėra žaislai – tai didelio pavojaus gaminiai, todėl negalima leisti su jais žaisti vaikams;
– leidžiant fejerverkus reikėtų būti ypač atsargiems;
– labai svarbu naudoti pirotechnikos priemones tik griežtai laikantis gamintojo instrukcijų, todėl prieš naudojant fejerverkus, būtina išsiaiškinti, kaip tai daryti saugiai;
– fejerverkai gali sužaloti žmones ar uždegti pastatus, todėl juos naudoti reikėtų toliau nuo pastatų, medžių, automobilių ir tų vietų, kur susirenka žmonių;
– svarbu atokiau atsitraukti nuo tų žmonių, kurie leidžia fejerverkus;
– leidžiant fejerverkus, negalima nukreipti juos į žmones;
– nesuveikusių pirotechnikos priemonių negalima uždegti pakartotinai, prie jų nereikėtų artintis dar kurį laiką;
– pirotechnikos priemonėmis pavojinga sprogdinti kitus daiktus, pavyzdžiui butelius ir pan.;
– savadarbė pirotechnika yra labai pavojinga, nes nėra išbandyta ir negalima prognozuoti jos veikimo, kuria kryptimi ir kokiu atstumu lėks skeveldros;
– nebandykite pasigaminti fejerverkų patys.
Ugniagesių teigimu, visi sužalojimai, kurie padaromi dėl neatsargaus pirotechnikos priemonių naudojimo, yra labai pavojingi ir sunkiai gydomi. Asmenims, leidžiantiems fejerverkus, patartina dėvėti apsauginius akinius, nes pagal JAV atliktus tyrimus, apie 40 proc. sužalojimų patiriama galvos srityje – tai akys, veidas, ausys, dar apie 40 proc. sudaro rankų ir pirštų sužalojimai. Dažniausi yra nudegimai.
Fejerverkais susižaloja 74 proc. vyrų, 26 proc. moterų. Vyrai paprastai susižeidžia patys, leisdami fejerverkus, o moterys juos stebėdamos.
Naujausi komentarai