Šeima teisėsaugininkams nežinoma
Narkotine medžiaga apsinuodijusį dvimetį į Kauno klinikas iš Jonavos ligoninės pervežė greitosios pagalbos medikai.
Jo artimieji neslėpė, kas atsitiko. Sūnaus gyvybė buvo svarbiau už gresiančią atsakomybę dėl kvaišalų laikymo.
Įvykio aplinkybes tiria Jonavos rajono policija, pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. "Siekiant užtikrinti mažamečio vaiko interesų apsaugą, detalesnė informacija, susijusi su įvykiu, neskelbiama", – teigiama pirmadienį išplatintame Generalinės prokuratūros pranešime.
Po areštinėje praleistos nakties mažylio tėvas pirmadienį po pietų apklausiamas policijoje. Pareiškus įtarimą, kreiptis į teismą dėl jo suėmimo neketinama. Planuojama skirti švelnesnę kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti iš gyvenamosios vietos.
Lig šiol mažylio tėvai, gyvenantys viename Jonavos rajono kaime, teisėsaugininkams nebuvo žinomi. Jie nėra bausti dėl vaiko nepriežiūros. Šeima nėra asociali. Tačiau dabar apie ją bus informuota ir Vaiko teisių apsaugos tarnyba.
Vaikams nuodai – pavojingesni
Po nakties, praleistos Kauno klinikų Vaikų priėmimo skyriuje, pirmadienio ryte dvimetis išleistas į namus.
"Tai buvo elementarus buitinis apsinuodijimas, tik ne visai kasdiene medžiaga. Po pernakt trukusio medicinio stebėjimo vaikas išleistas į namus visiškai geros būklės", – informavo Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas. Anot profesoriaus, apsinuodijimas pasireiškė tik minimaliais simptomais – sudirginimu bei pusiausvyros sutrikimu. Jokių liekamųjų reiškinių ateityje dėl to neturėtų būti.
Medikų duomenimis, dvimetis marihuanos tik pakramtė. Tačiau Jonavos ligoninėje jam atliktas narkotikų testas buvo teigiamas.
"Marihuana yra rūkomas narkotikas, kuris prastai rezorbuojasi iš virškinamojo kanalo – ne daugiau penktadalio. Tačiau bet koks nuodas vaikui pavojingesnis negu suaugusiam dėl mažesnio svorio. Be to, dėl vaiko organizmo ypatybių jam yra pavojingesni visi nuodai. Tarp jų – ir alkoholis," – akcentavo toksikologas Jonas Šurkus.
Todėl, anot J.Šurkaus, tėvai tokias medžiagas turi laikyti arba užrakintas, arba tokiame aukštyje, kur jas būtų galima pasiekti tik iškeltomis rankomis. Nes jeigu jos laikomos akių lygyje, tai vaikai jas nesunkiai pasieks, pavyzdžiui, pasistatę dvi kėdes. Jau nekalbant apie tai, kad kai kuriuose namuose vaistai yra laikomi ant taburetės – šalia ligonio. Nors yra tokių tablečių, kurių net viena vaikui gali būti mirtina.
Pacientai – net naujagimiai
R.Kėvalo teigimu, laimingai pasibaigęs dvimečio apsinuodijimas marihuana – pirmas vaiko apsinuodijimas tokia medžiaga jo praktikoje. Dažniausiai mažyliai apsinuodija nesaugiai laikomais medikamentais ir įvairiomis skystomis medžiagomis – rūgštimis bei šarmais.
Pastaraisiais metais vaikų apsinuodijimų sumažėjo. Tačiau neseniai Kauno klinikose gydytas dėl alkoholio komos ištiktas kelių mėnesių kaunietis. Jis buvo apnuodytas per motinos pieną. Tada vien medicinio stebėjimo jau neužteko.
J.Šurkus prisiminė ir prieš keletą metų buvusį atvejį, kai trijų su puse mėnesių kūdikis buvo apsinuodijęs antifrizu. Jis pasveiko be jokių pasekmių.
"Klinikose yra buvę atvejų, kai narkomanės pagimdė narkotikais apsinuodijusius naujagimius. Kartais jie gimsta netgi su abstinencija", – teigė toksikologas.
Naujausi komentarai