Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kieme buvo tęsiamas istorinių komiksų kūrybinių dirbtuvių ciklas. Anot renginio organizatorių, tai – originalaus formato projektas, skirtas meno ir mokslo jungčiai.
Dalyviai, klausydami miesto istorijų, kurias pasakojo Klaipėdos universiteto lektorius, istorikas-archeologas Klaidas Perminas, užuot konspektavę, savo įžvalgas fiksavo piešiniais. Jiems talkino, komikso žanrą ir atlikimo techniką pristatė grafikė, knygų iliustratorė Lina Itagaki.
Lygiai metus kartą per mėnesį veikiančios dirbtuvės pelnė klaipėdiečių dėmesį. Organizatoriai džiaugėsi, jog gyventojų susidomėjimas istorijos paskaitomis pranoko lūkesčius – ne visiems norintiems pakanka vietos.
Anot K. Permino, šį populiarumą, ko gero, lemia neformaliuose užsiėmimuose tvyranti jauki atmosfera – skirtingo amžiaus bei išsilavinimo dalyviai, įtraukti į kūrybinį procesą, atsipalaiduoja ir drąsiau klausinėja jiems rūpimų dalykų.
Anksčiau vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse apžvelgęs akmens, bronzos, geležies amžius, Mėmelio įkūrimą, Klaipėdos istoriją pirmaisiais amžiais po miesto įkūrimo ir Klaipėdos gyvenimą XVII-XVIII a., šįkart istorikas supažindino su XIX a. pirmąja puse.
Esą šiuo laikotarpiu mieste būta tiek daug istorinių, kultūrinių, ekonominių įvykių ir reiškinių, kad viso to sutalpinti į vieną paskaitą neįmanoma.
„Karališkosios šeimos lankymasis mieste, karalienės Luizės istorija ir jos poelgių reikšmė tarptautiniams santykiams, linksmi vietinių ir užsienio jūrininkų nutikimai, miesto plėtra: priemiesčių prijungimas, gatvių ilginimas, uosto infrastruktūros tobulinimas ir naujų uostų atsiradimas. Taip pat reikia paminėti ir pramonės pradžią, mieste iškilusias gamyklas, kurių buvimo ženklų dar ir dabar galima pastebėti. Dar vienas paskaitos akcentas – XIX a. pirmojoje pusėje atidarytos centrinės miesto kapinės, kurių vietoje dabar yra Skulptūrų parkas“, – akcentavo K. Perminas.
Mokslininko pasakojimai tapo inspiracija meninei veiklai – komiksų kūrimui.
KKKC Meno kiemo inicijuotų netradicinės formos istorinių komiksų dirbtuvių tikslas – mokslo ir meno sintezė.
Šio bendro mokslinio ir kūrybinio proceso rezultatas – nuotaikingas komiksų žurnalas zina su visų dalyvių darbais.
Naujausi komentarai