Klaipėdoje – dokumentinis filmas apie plastikinių maišelių poveikį ekosistemoms Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje – dokumentinis filmas apie plastikinių maišelių poveikį ekosistemoms

2013-12-19 11:32 klaipeda.diena.lt inf.
Filmo "Bag it" plakatas.
Filmo "Bag it" plakatas.

Klaipėdoje ketvirtadienį, gruodžio 19 dieną, 20 valandą adersu Sukilėlių g. 18. vyks pirmasis Žalių filmų seansas, kuriame klaipėdiečiai turi progą išvysti Suzan Beraza režisuotą dokumentinį filmą "Bag it" (2010), atskleidžiantį plastiko maišelių ir kitų plastiko vartojimo prekių poveikį žemės ir jūrų ekosistemoms bei žmogaus organizmui.

Lapkričio 4 dieną Europos Komisija priėmė pasiūlymą, kuriuo reikalaujama, kad valstybės narės mažintų lengvų plastikinių pirkinių maišelių naudojimą, pasirinkdamos joms labiausiai tinkančias priemones: pvz., nustatyti mokesčius, nacionalinius mažinimo tikslus arba tam tikromis sąlygomis uždrausti tokius maišelius naudoti.

Apskaičiuota, kad 2010 m. ES rinkai pateikta 98,6 mlrd. plastikinių pirkinių maišelių, taigi kiekvienas ES pilietis per metus panaudojo po 198 plastikinius pirkinių maišelius. Didžioji dauguma šių beveik 100 mlrd. maišelių yra lengvi maišeliai, kurie dar kartą panaudojami rečiau nei storesni. Valstybėse narėse naudojamų maišelių skaičius labai skiriasi – nuo 4 lengvų plastikinių pirkinių maišelių vienam gyventojui per metus Danijoje iki 466 maišelių Lenkijoje, Portugalijoje ir Slovakijoje.

Filme Jeb Berrier tyrinėja plastikinių maišelių poveikį, pasirinkdamas atsisakyti jų naudojimo dėl žmonos nėštumo. Atlikęs tyrimus su aplinkos mokslininko pagalba jis analizuoja tokias problemas kaip Ramiojo vandenyno šiukšlių "dėmės" (en. Great Pacific Garbage Patch). Plastiko fragmentai vandenynuose pranoksta planktono kiekį santykiu 40 su 1 ir prisideda prie apytiksliai 100 tūkstančių vandens gyvūnų mirčių kasmet. Vėliau j. Berrier sužino, kad plastiko sudėtyje yra tokių cheminių medžiagų kaip ftalatai, kurie gali turėti neigiamą poveikį naujagimiams. Jis taip pat ieško ryšio tarp nuolatinio plastiko vartojimo ir tokių problemų kaip didėjantis vyrų nevaisingumas, diabetas, nutukimas ir aktyvumo bei dėmesio sutrikimai.

Filmas baigiamas perdirbimo etikečių apžvalga ir pasiūlymu priemonių, kaip paprastiems piliečiams sumažinti žalingą plastiko poveikį aplinkai ir jo vartojimą.

Filmo trukmė 74 min. Filmas rodomas anglų kalba.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra