Klaipėdos muzikos pavasaris: „Kelionės dainos“ pristatys britų salų muziką

 • Teksto dydis:

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ kviečia virtualiai pakeliauti po skambančius horizontus balandžio 7 d. 18.30 val. internetu transliuojamoje Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Kelionės dainos“.

Orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus teigimu, ši programa pristatys „britų salų muziką, kurią retai kada matome kaip skirtingų tautų kūrybą. Dažniausiai ją įvardijame kaip Didžiosios Britanijos muzikinę kultūrą, tačiau tai yra keturios ryškios kultūros – Velso, Škotijos, Anglijos ir Airijos. Visų šių tautų liaudies muzika – itin savita ir spalvinga, tačiau akademinė profesionalioji kūryba – gana panaši, nors vystėsi nevienodai, veikiama skirtingų tautų kompozitorių“.

Šiame koncerte bus proga susipažinti su keturiais labai savitais britų salų kompozitoriais.

Dainuos R. Kudriašovas

Nacionalinės operos studijos Londone absolventas baritonas Romanas Kudriašovas su orkestru atliks anglo Ralpho Vaughano Williamso ciklą „Kelionės dainos“. Pasak Romano, „tai britiškoji atsvara reikšmingiausiems vokiečių-austrų tradicijos dainų ciklams. Tačiau šiame cikle kūrinių nejungia viena pasakojimo gija, vedanti nuo vienos dainos prie kitos. Čia keliautojas kaskart išgyvena ir tarsi pasakoja skirtingus kelionės epizodus. Šiose dainose – ir liaudies muzikos atspindžiai, bylojantys apie R.V.Williamso gilinimąsi į savo šalies šaknis – folklorą. Įdomu, kad paskutinioji ciklo daina, dar vadinama epilogu, buvo atrasta ir publikuota tik po kompozitoriaus mirties. Apibendrinanti visą ciklą ir tarsi nurodydama, kad ši kelionė – lyg uždaras ratas, besitęsiantis ir po mirties, ši daina atliekama tik ciklo pabaigoje.“

Klaipėdoje gimęs ir augęs R.Kudriašovas mokėsi S.Šimkaus konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Iš Klaipėdos į visus pasaulio kraštus solistas išsivežė „meilę jūrai, net savotišką jos poreikį“. Išplaukęs į tarptautinius operos meno vandenis, jis dainavo prestižiniuose festivaliuose nuo Londono iki Abu Dabio, dalyvavo operų pastatymuose Lietuvoje ir užsienyje. Pernai R.Kudriašovas pelnė tarptautinio V.Noreikos vokalistų konkurso diplomą.

Grieš solo partijas

Airių autoriaus Billo Whelano kūrinyje „Inishlacken“ solo partijas grieš Klaipėdos kamerinio orkestro pirmame pulte sėdintys jaunosios kartos smuikininkai Konradas Levickis ir Tomas Cinelis. Vilnietis Konradas jau antrus metus dirba klaipėdiečių orkestro koncertmeisteriu. Orkestro meno vadovas jį apibūdino kaip naująjį orkestro veidą. Smuikininkas jau koncertavo visose svarbiausiose Lietuvos koncertų salėse, pasirodė daugelyje Vakarų Europos šalių, Kinijoje ir Pietų Korėjoje.

Koncerte taip pat skambės du opusai styginių orkestrui: iš Velso kilusio kompozitoriaus Karlo Jenkinso „Palladio“ ir Škotijos kūrėjo Jameso MacMillano „Memento“.

K.Jenkinsas pirmiausia tapo populiarus kaip džiazo atlikėjas, o kaip kompozitorius išgarsėjo ambient muzikos projektu „Adiemus“. Kompozitorius apdovanotas Britų imperijos ordinu.

Kviečia keliauti virtualiai

J.MacMillanas savo karjeroje sėkmingai derina dirigento ir kompozitoriaus veiklas. Jo muzikos kalbą maitina škotų muzikinio palikimo, keltų folkloro intonacijos, kurios susilieja su Tolimųjų Rytų, Skandinavijos ir Rytų Europos kultūrų atšvaitais. Visa tai J.MacMillano stiliui suteikia originalų braižą. Visame pasaulyje pripažinto menininko kūrinių sąraše – operos, kurių inscenizacijos puošia Velso nacionalinės operos repertuarą, Londono ir Bostono simfoninių orkestrų, BBC televizijos kompanijos užsakyti opusai.

Labiausiai žinoma J.MacMillano kompozicija – koncertas perkusijai ir orkestrui „Veni, Veni, Emmanuel“. Jo premjerą kartu su Škotijos kameriniu orkestru atliko garsi škotų perkusininkė Evelyn Glennie, prieš kelerius metus koncertavusi Klaipėdos koncertų salėje.

Kol dar negalima keliauti ir koncertuoti gyvai, programa „Kelionės dainos“ kviečia susitikti virtualiai. Koncerto įrašo bus galima nemokamai klausytis Klaipėdos koncertų salės ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos interneto kanalais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių